Photographer - Drupal One Page Portfolio Theme (9.1.0) - en to de translation catalogue (53 entries)

en: Content
de: Inhalt

en: None
de: Keine

en: Help
de: Hilfe

en: Core
de: Kernsystem

en: Breadcrumb
de: Pfadnavigation

en: Header
de: Kopfzeile

en: Footer
de: Fußzeile

en: Text color
de: Schriftfarbe

en: Basic settings
de: Grundeinstellungen

en: Messages
de: Benachrichtigungen

en: Lines
de: Linien

en: Red
de: Rot

en: White
de: Weiß

en: Link color
de: Link-Farbe

en: Copyright
de: Urheberrecht

en: Green
de: Grün

en: Blue
de: Blau

en: Top Content
de: Oberer Inhalt

en: Featured
de: Hervorheben

en: Skip to main content
de: Direkt zum Inhalt

en: Top 1
de: Oben 1

en: Top 2
de: Oben 2

en: Top 3
de: Oben 3

en: Bottom 1
de: Unten 1

en: Bottom 2
de: Unten 2

en: Bottom 3
de: Unten 3

en: mobile
de: mobil

en: Shortcut icon settings
de: Favicon-Einstellungen

en: wide
de: breit

en: Page top
de: Seitenanfang

en: Page bottom
de: Fußzeile

en: Sidebar first
de: Erste Seitenleiste

en: Typography
de: Typografie

en: Secondary menu
de: Sekundärmenü

en: Sidebar second
de: Zweite Seitenleiste

en: Main background
de: Haupthintergrund

en: Sidebar background
de: Hintergrund der Seitenleiste

en: Footer background
de: Hintergrund der Fußzeile

en: Title and slogan
de: Titel und Slogan

en: Light Green
de: Helles Grün

en: Facebook URL
de: Facebook-URL

en: Footer first
de: Fußzeile 1

en: Footer second
de: Fußzeile 2

en: Footer third
de: Fußzeile 3

en: Twitter URL
de: Twitter-URL

en: Primary menu
de: Hauptmenü

en: Footer fourth
de: Fußzeile 4

en: Header background top
de: Kopfzeilenhintergrund oben

en: Instagram URL
de: Instagram-URL

en: Pinterest URL
de: Pinterest-URL

en: narrow
de: schmal

en: Footer fifth
de: Fußzeile 5

en: Stone
de: Stein
