Photographer - Drupal One Page Portfolio Theme (9.1.0) - en to ro translation catalogue (33 entries)

en: Content
ro: Conținut

en: None
ro: Nimic

en: Help
ro: Ajutor

en: Core
ro: Nucleu

en: Header
ro: Cap

en: Footer
ro: Subsol

en: Text color
ro: Culoare text

en: Basic settings
ro: Setări de bază

en: Messages
ro: Mesaje

en: Red
ro: Roșu

en: Link color
ro: Culoare link

en: Blue
ro: Albastru

en: Featured
ro: Recomandat

en: Skip to main content
ro: Sari la conținutul principal

en: mobile
ro: mobil

en: Shortcut icon settings
ro: Opțiuni iconiță shortcut

en: wide
ro: larg

en: Page top
ro: Susul paginii

en: Page bottom
ro: Josul paginii

en: Sidebar first
ro: Bara laterală mai întâi

en: Secondary menu
ro: Meniu secundar

en: Main background
ro: Fundal principal

en: Sidebar background
ro: Imagine de fundal laterală

en: Footer background
ro: Culoare de fundal a subsolului paginii

en: Title and slogan
ro: Titlu și slogan

en: Footer first
ro: Primul subsol

en: Footer second
ro: Al doilea subsol

en: Footer third
ro: Al treilea subsol

en: Primary menu
ro: Meniu principal

en: Footer fourth
ro: Al patrulea subsol

en: Header background top
ro: Fundalul părții de sus a antetului

en: narrow
ro: îngust

en: Footer fifth
ro: Al cincilea subsol
