Album Photos (6.0.0-alpha1) - en to th translation catalogue (61 entries)

en: photos
th: ภาพถ่าย

en: Title
th: หัวข้อ

en: Images
th: รูปภาพ

en: Image size
th: ขนาดรูปภาพ

en: delete
th: ลบ

en: Status
th: สถานะ

en: Delete
th: ลบ

en: Submit
th: ส่งข้อมูล

en: Username
th: ชื่อผู้ใช้งาน

en: Type
th: ประเภท

en: List
th: ดูลิสต์

en: Description
th: คำอธิบาย

en: Disabled
th: ปิดการใช้งาน

en: Enabled
th: เปิดใช้งาน

en: Quantity
th: จำนวน

en: Last updated
th: แก้ไข

en: Edit
th: แก้ไข

en: None
th: ไม่มี

en: Password
th: รหัสผ่าน

en: Weight
th: น้ำหนัก

en: Settings
th: ตั้งค่า

en: edit
th: แก้ไข

en: Open
th: เปิด

en: Add
th: เพิ่ม

en: View
th: ดู

en: Display
th: แสดงผล

en: Keywords
th: คำค้นหา

en: ID
th: ไอดี

en: Statistics
th: สถิติ

en: Advanced search
th: ค้นหาแบบละเอียด

en: Upload
th: อัพโหลด

en: User ID
th: รหัสผู้ใช้

en: All
th: ทั้งหมด

en: Comment ID
th: IDของความคิดเห็น

en: File ID
th: รหัสไฟล์

en: Authored by
th: โพสต์โดย

en: Advanced
th: ขั้นสูง

en: next
th: ถัดไป ›

en: Do not display
th: ไม่ต้องแสดง

en: Authored on
th: โพสต์เมื่อ

en: published
th: ตีพิมพ์

en: Limit
th: จำกัด

en: Changed
th: เปลี่ยน

en: previous
th: ‹ ก่อนหน้า

en: not published
th: ไม่ได้ตีพิมพ์

en: Manage fields
th: จัดการช่องรับข้อมูล

en: Grid
th: ตะแกรง

en: Pager
th: ตัวเปลี่ยนหน้า

en: Locked
th: ถูกล็อค

en: Containing any of the words
th: มีคำใดคำหนึ่งต่อไปนี้

en: Containing the phrase
th: มีวลี

en: Containing none of the words
th: ไม่มีคำเหล่านี้

en: Content ranking
th: การจัดอันดับเนื้อหา

en: Factor
th: ส่วนประกอบ

en: Access type
th: ชนิดการเข้าถึง

en: Manage display
th: จัดการการแสดงผล

en: Entity ID
th: รหัสเอนทิตี

en: Image style
th: ลักษณะของรูป

en: View mode
th: โหมดของวิว

en: Manage form display
th: จัดการการแสดงผลของฟอร์มรับค่า

en: View modes
th: โหมดของวิว
