Album Photos (6.0.0-beta1) - en to oc translation catalogue (91 entries)

en: photos
oc: fòtos

en: Title
oc: Títol

en: Body
oc: Còs

en: Images
oc: Imatges

en: Image size
oc: Talha de l'imatge

en: delete
oc: suprimir

en: Status
oc: Estatut

en: Delete
oc: Suprimir

en: Submit
oc: Sometre

en: Username
oc: Nom d'utilizaire

en: Type
oc: Tipe

en: Author
oc: Autor

en: List
oc: Listar

en: Description
oc: Descripcion

en: Language
oc: Lenga

en: Disabled
oc: Desactivat

en: Enabled
oc: Activat

en: Comments
oc: Comentaris

en: Quantity
oc: Quantitat

en: Last updated
oc: Darrièra mesa a jorn

en: Edit
oc: Modificar

en: Size
oc: Talha

en: Reset
oc: Reïnicializar

en: None
oc: Pas cap

en: Display settings
oc: Paramètres d'afichatge

en: Password
oc: Senhal

en: Weight
oc: Pes

en: Image
oc: Imatge

en: Settings
oc: Paramètres

en: Name
oc: Nom

en: edit
oc: modificar

en: Node ID
oc: Identificant (ID) del nosèl

en: Default
oc: Per defaut

en: Open
oc: Dobèrt

en: Add
oc: Apondre

en: View
oc: Veire

en: Display
oc: Afichatge

en: Updated
oc: Mes a jorn

en: Keywords
oc: Mots claus

en: ID
oc: Identificant (ID)

en: Statistics
oc: Estatisticas

en: Advanced search
oc: Recèrca avançada

en: Upload
oc: Transferiment de fichièrs

en: User ID
oc: Identificant (ID) utilizaire

en: Number of columns
oc: Nombre de colomnas

en: All
oc: Tot

en: Page
oc: Pagina

en: Roles
oc: Ròtles

en: Comment
oc: Comentari

en: Comment ID
oc: Identificant (ID) del comentari

en: Published
oc: Publicat

en: File ID
oc: Identificant (ID) de fichièr

en: Authored by
oc: Escrich per

en: Advanced
oc: Avançat

en: Do not display
oc: Afichar pas

en: Sort by
oc: Triar per

en: Authored on
oc: Redigit lo

en: Source
oc: Font

en: published
oc: publicat

en: Languages
oc: Lengas

en: Global Settings
oc: Paramètres generals

en: Changed
oc: Modificat

en: Unpublished
oc: Pas publicat

en: not published
oc: pas publicat

en: Apply
oc: Aplicar

en: Manage fields
oc: Gerir los camps

en: Grid
oc: Grasilha

en: Rearrange
oc: Reordenar

en: Pager
oc: Paginacion

en: Offset
oc: Decalatge

en: Machine name
oc: Nom sistèma

en: Locked
oc: Verrolhat

en: Containing any of the words
oc: Que conten al mens un dels mots

en: Containing the phrase
oc: Que conten la frasa

en: Containing none of the words
oc: Que conten pas cap dels mots

en: Content ranking
oc: Avaloracion del contengut

en: Display type
oc: Tipe d'afichatge

en: Maximum image resolution
oc: Resolucion maximala de l'imatge

en: Access type
oc: Tipe d'accès

en: Finished with an error.
oc: Acabat amb error

en: Search for either of the two terms with uppercase <strong>OR</strong>. For example, <strong>cats OR dogs</strong>.
oc: Cerqueu per qualsevol dels dos tèrmes amb <strong>OR</strong> en majusculas. Per exemple, <strong>gossos OR gats</strong>.

en: Items per page
oc: Elements per pagina

en: - All -
oc: - Tot -

en: Manage display
oc: Gerir l'afichatge

en: Full content
oc: Contengut complet

en: Entity ID
oc: Identificant (ID) de l'entitat

en: Image style
oc: Estil d'imatge

en: Use absolute link (begins with "http://")
oc: Utilizar un ligam absolut (començant per "http://")

en: Link image to
oc: Ligar l'imatge a

en: View mode
oc: Mòde de visualizacion

en: Master
oc: Maître
