Album Photos (6.0.0-beta2) - en to am translation catalogue (40 entries)

en: photos
am: ፎቶ

en: Title
am: ዓርእስት

en: Body
am: አካል

en: Images
am: ምስሎች

en: Image size
am: የምስል መጠን

en: delete
am: ሰርዝ

en: Status
am: ሁኔታ

en: Delete
am: ሰርዝ

en: Submit
am: አስገባ

en: Username
am: የተጠቃሚ ስም

en: Type
am: ዓይነት

en: Author
am: ደራሲ

en: List
am: ዝርዝር

en: Description
am: ማብራሪያ

en: Language
am: ቋንቋ

en: Disabled
am: ቦዘኔ

en: Enabled
am: ንቁ

en: Comments
am: አስተያየቶች

en: Edit
am: አርትእ

en: Password
am: የይለፍ ቃል

en: Weight
am: ክብደት

en: Settings
am: ቅንብሮች

en: Name
am: ስም

en: edit
am: አስተካክል

en: Default
am: ነባሪ

en: View
am: ትይታ

en: ID
am: አይዲ

en: Page
am: ገጽ

en: Roles
am: ሚናዎች

en: Published
am: የታተመ

en: Authored by
am: የተደረሰው በ

en: Sort by
am: ደርድር

en: Authored on
am: የተደረሰበት ግዜ

en: Source
am: ምንጭ

en: published
am: የታተመ

en: Languages
am: ቋንቋዎች

en: not published
am: ያልታተመ

en: Locked
am: የተቆለፈ

en: Access type
am: የመድረሻ አይነት

en: View mode
am: የእይታ ሁኔታ
