Album Photos (6.0.2) - en to sv translation catalogue (114 entries)

en: photos
sv: fotografier

en: Title
sv: Titel

en: Body
sv: Brödtext

en: Images
sv: Bilder

en: Image size
sv: Bildstorlek

en: delete
sv: radera

en: Delete
sv: Radera

en: Submit
sv: Skicka

en: Username
sv: Användarnamn

en: Type
sv: Typ

en: Author
sv: Författare

en: List
sv: Lista

en: Description
sv: Beskrivning

en: Language
sv: Språk

en: Disabled
sv: Ej aktiverad

en: Enabled
sv: Aktiverad

en: Comments
sv: Kommentarer

en: Quantity
sv: Antal

en: Last updated
sv: Senast uppdaterad

en: Edit
sv: Redigera

en: Size
sv: Storlek

en: Reset
sv: Återställ

en: None
sv: Ingen

en: Display settings
sv: Inställningar för visning

en: Password
sv: Lösenord

en: Weight
sv: Vikt

en: Image
sv: Bild

en: Settings
sv: Inställningar

en: Name
sv: Namn

en: edit
sv: redigera

en: Node ID
sv: Nod-ID

en: Default
sv: Förvald

en: Open
sv: Öppen

en: Add
sv: Lägg till

en: View
sv: Visa

en: Display
sv: Visa

en: Updated
sv: Uppdaterad

en: Keywords
sv: Nyckelord

en: Statistics
sv: Statistik

en: Advanced search
sv: Avancerad sökning

en: Upload
sv: Ladda upp

en: User ID
sv: Användar-ID

en: Number of columns
sv: Antal kolumner

en: All
sv: Alla

en: Page
sv: Sida

en: Roles
sv: Roller

en: Comment
sv: Kommentar

en: Comment ID
sv: Kommentarens ID

en: Published
sv: Publicerad

en: File ID
sv: Filens ID

en: Photos
sv: Foton

en: Authored by
sv: Författad av

en: Advanced
sv: Utökad

en: Desc
sv: Fallande

en: next
sv: nästa

en: Directory
sv: Katalog

en: Do not display
sv: Visa ej

en: Sort by
sv: Sortera efter

en: Authored on
sv: Författad

en: Source
sv: Källa

en: published
sv: publicerad

en: Languages
sv: Språk

en: Limit
sv: Begränsning

en: Image sizes
sv: Bildstorlekar

en: Global Settings
sv: Globala inställningar

en: Changed
sv: Ändrad

en: Unpublished
sv: Ej publicerad

en: not published
sv: ej publicerad

en: Photo
sv: Foto

en: Apply
sv: Applicera

en: Source field
sv: Källfält

en: Manage fields
sv: Hantera fält

en: Grid
sv: Rutnät

en: Image title
sv: Bildtitel

en: Images per page
sv: Bilder per sida

en: Rearrange
sv: Ordna om

en: Sort
sv: Sortera

en: Pager
sv: Paginerare

en: Offset
sv: Kompensera

en: Machine name
sv: Maskinläsbart namn

en: Locked
sv: Låst

en: Containing any of the words
sv: Innehåller något av orden

en: Containing the phrase
sv: Innehåller frasen

en: Containing none of the words
sv: Innehåller inget av orden

en: Content ranking
sv: Rangordning av innehåll

en: Factor
sv: Faktor

en: Nevermind
sv: Strunta i det

en: Display type
sv: Typ av visning

en: Maximum image resolution
sv: Största bildupplösning

en: Access type
sv: Behörighetsttyp

en: Finished with an error.
sv: Färdig med ett fel.

en: Search for either of the two terms with uppercase <strong>OR</strong>. For example, <strong>cats OR dogs</strong>.
sv: Sök efter vilket som av de två angivna orden med hjälp av <strong>OR</strong> med stora bokstäver. Exempel: <strong>katter OR hundar</strong>.

en: Items per page
sv: Inlägg per sida

en: Image file ID
sv: ID för bildfil

en: - All -
sv: - Alla -

en: Published status
sv: Status för publicering

en: Manage display
sv: Hantera visning

en: Full content
sv: Fullständigt innehåll

en: Entity ID
sv: ID-nummer för objekt

en: Edit @title
sv: Redigera @title

en: Image style
sv: Stilmall för bild

en: Use absolute link (begins with "http://")
sv: Använd absolut länk (börjar med "http://")

en: Link image to
sv: Länka bild till

en: View mode
sv: Visningsläge

en: Asc
sv: Stigande

en: Master
sv: Huvud

en: Manage form display
sv: Hantera formulärsvisning

en: View modes
sv: Visningsläge

en: Your search used too many AND/OR expressions. Only the first @count terms were included in this search.
sv: Din sökning använde för många AND/OR-uttryck. Endast de första @count termerna togs med i denna sökning.

en: Privacy settings
sv: Sekretessinställningar

en: Influence
sv: Inflytande

en: Influence is a numeric multiplier used in ordering search results. A higher number means the corresponding factor has more influence on search results; zero means the factor is ignored. Changing these numbers does not require the search index to be rebuilt. Changes take effect immediately.
sv: Inflytande är en numerisk multiplikator som används vid sortering av sökresultat. Ett högre värde innebär att motsvarande faktor har mer inflytande över sökresultat. Noll betyder att faktorn ignoreras. Att ändra dessa siffror kräver inte att sökindex skall byggas om. Ändringarna börjar gälla omedelbart.

en: Search result highlighting input
sv: Sökresultat framhäver inmatning

en: Submitted by @author_name on @date
sv: Inlagt av @author_name @date
