Album Photos (6.0.3) - en to mr translation catalogue (56 entries)

en: photos
mr: छायाचित्रे

en: Title
mr: शीर्षक

en: Body
mr: मुख्य

en: Images
mr: चित्रे

en: Image size
mr: छायाचित्राचा आकार

en: delete
mr: मिटवा

en: Status
mr: वर्तमानस्थिती

en: Delete
mr: मिटवा

en: Submit
mr: सुपूर्द करणे

en: Username
mr: सदस्यनाम

en: Type
mr: प्रकार

en: Author
mr: लेखक

en: List
mr: यादी

en: Description
mr: अधिक माहिती

en: Language
mr: भाषा

en: Disabled
mr: असमर्थ

en: Enabled
mr: समर्थ

en: Comments
mr: प्रतिक्रिया

en: Quantity
mr: प्रमाण

en: Edit
mr: संपादन

en: Size
mr: आकार

en: Reset
mr: पुर्ववत

en: None
mr: काहीच नाही

en: Password
mr: परवलीचा शब्द

en: Weight
mr: मुल्य

en: Image
mr: छायाचित्र

en: Settings
mr: संरचना

en: Name
mr: नाव

en: edit
mr: संपादन

en: Node ID
mr: धागा क्रमांक

en: Default
mr: मुळस्वरुप

en: Add
mr: समाविष्ट करा

en: View
mr: बघा

en: Display
mr: दाखवा

en: Updated
mr: सुधारित

en: ID
mr: आय डी

en: Advanced search
mr: विस्तृत शोध

en: Upload
mr: अपलोड

en: All
mr: सर्व

en: Page
mr: पान

en: Roles
mr: वर्तनमर्यादा

en: Comment
mr: प्रतिक्रिया

en: Published
mr: प्रकाशित

en: Photos
mr: छायाचित्र

en: Authored by
mr: लेखक

en: Do not display
mr: दाखवू नका

en: Sort by
mr: क्रमवारी नुसार लावा

en: Authored on
mr: ला लिहील्या गेले.

en: Languages
mr: भाषा

en: Unpublished
mr: अप्रकाशित

en: Locked
mr: कुपुपबंद

en: Containing any of the words
mr: या पैकी कुठलाही शब्द

en: Containing the phrase
mr: हे वाक्य

en: Containing none of the words
mr: यापैकी कुठलाही शब्द नको

en: Published status
mr: प्रकाशन अवस्था

en: View mode
mr: दृश्य प्रस्थिती
