Album Photos (6.0.5) - en to el translation catalogue (85 entries)

en: photos
el: φωτογραφίες

en: Title
el: Τίτλος

en: Images
el: Εικόνες

en: Image size
el: Μέγεθος εικόνας

en: Status
el: Κατάσταση

en: Delete
el: Διαγραφή

en: Submit
el: Υποβολή

en: Username
el: Όνομα χρήστη

en: Type
el: Τύπος

en: Author
el: Συντάκτης

en: List
el: Λίστα

en: Description
el: Περιγραφή

en: Language
el: Γλώσσα

en: Disabled
el: Απενεργοποιημένο

en: Enabled
el: Ενεργοποιημένο

en: Quantity
el: Ποσότητα

en: Last updated
el: Τελευταία ενημέρωση

en: Edit
el: Επεξεργασία

en: Size
el: Μέγεθος

en: None
el: Κανένα

en: Display settings
el: Ρυθμίσεις εμφάνισης

en: Password
el: Συνθηματικό

en: Weight
el: Βάρος

en: Settings
el: Ρυθμίσεις

en: Name
el: Όνομα

en: Node ID
el: ID κόμβου

en: Default
el: Προεπιλεγμένο

en: Open
el: Ανοιχτά

en: Album
el: Άλμπουμ

en: Add
el: Προσθήκη

en: View
el: Προβολή

en: Display
el: Εμφάνιση

en: Updated
el: Ενημερώθηκε

en: Keywords
el: Λέξεις κλειδιά

en: Statistics
el: Στατιστικά

en: Advanced search
el: Σύνθετη αναζήτηση

en: Upload
el: Αποστολή

en: User ID
el: Αναγνωριστικό χρήστη

en: Number of columns
el: Αριθμός στηλών

en: Roles
el: Ρόλοι

en: Comment ID
el: ID σχολίου

en: File ID
el: ID αρχείου

en: Photos
el: Φωτογραφίες

en: Authored by
el: Συντάχθηκε από

en: Advanced
el: Προχωρημένο

en: next
el: επόμενο

en: Do not display
el: Να μην εμφανίζονται

en: Sort by
el: Ταξινόμηση κατά

en: Authored on
el: Συντάχθηκε στις

en: Source
el: Πηγή

en: published
el: δημοσιευμένο

en: Languages
el: Γλώσσες

en: Limit
el: Όριο

en: Image sizes
el: Μεγέθη εικόνων

en: Changed
el: Τροποποιημένο

en: not published
el: μη δημοσιευμένο

en: Privacy
el: Ιδιωτικότητα

en: Manage fields
el: Διαχείριση πεδίων

en: Grid
el: Πλέγμα

en: Image title
el: Τίτλος εικόνας

en: Images per page
el: Εικόνες ανά σελίδα

en: Rearrange
el: Αναδιάταξη

en: Pager
el: Πλοήγηση

en: Machine name
el: Όνομα μηχανής

en: Locked
el: Κλειδωμένο

en: Containing any of the words
el: Να περιέχει οποιαδήποτε από τις λέξεις

en: Containing the phrase
el: Να περιέχει τη φράση

en: Containing none of the words
el: Να μην περιέχει καμία από τις λέξεις

en: Content ranking
el: Βαθμολογία ύλης

en: Factor
el: Συντελεστής

en: Display type
el: Τύπος εμφάνισης

en: Maximum image resolution
el: Μέγιστη ανάλυση εικόνας

en: Access type
el: Τύπος πρόσβασης

en: Search for either of the two terms with uppercase <strong>OR</strong>. For example, <strong>cats OR dogs</strong>.
el: Αναζήτηση για έναν από τους δύο όρους χρησιμοποιώντας το <strong>OR</strong> σε κεφαλαία. Για παράδειγμα, <strong>γάτες OR σκύλοι</strong>.

en: Manage display
el: Διαχείριση εμφάνισης

en: Full content
el: Πλήρες περιεχόμενο

en: Entity ID
el: ID οντότητας

en: Image style
el: Στυλ εικόνας

en: Link image to
el: Σύνδεσμος εικόνας στο

en: View mode
el: Τρόπος προβολής

en: Manage form display
el: Διαχείριση εμφάνισης φόρμας

en: Your search used too many AND/OR expressions. Only the first @count terms were included in this search.
el: Η αναζήτησή σας χρησιμοποίησε υπερβολικά πολλές εκφράσεις AND/OR. Μόνο οι αρχικοί @count όροι συμπεριλήφθηκαν στην αναζήτηση.

en: Influence
el: Επιρροή

en: Influence is a numeric multiplier used in ordering search results. A higher number means the corresponding factor has more influence on search results; zero means the factor is ignored. Changing these numbers does not require the search index to be rebuilt. Changes take effect immediately.
el: Η επιρροή είναι ένας αριθμητικός πολλαπλασιαστής που χρησιμοποιείται στην ταξινόμηση των αποτελεσμάτων αναζήτησης. Μεγάλος αριθμός σημαίνει ότι ο αντίστοιχος συντελεστής έχει περισσότερη επιρροή στα αποτελέσματα αναζήτησης. Μηδέν σημαίνει ότι ο συντελεστής δεν λαμβάνεται υπόψη. Η αλλαγή αυτών των αριθμών δεν απαιτεί την επαναδημιουργία του ευρετηρίου αναζήτησης. Οι αλλαγές λαμβάνουν χώρα άμεσα.

en: Search result highlighting input
el: Αποτέλεσμα αναζήτησης με επισήμανση της εισόδου
