Album Photos (6.1.0) - en to ar translation catalogue (87 entries)

en: photos
ar: صور

en: Title
ar: العنوان

en: Body
ar: المتن

en: Images
ar: الصور

en: Image size
ar: حجم الصورة

en: Status
ar: الحالة

en: Delete
ar: حذف

en: Submit
ar: إرسال

en: Username
ar: اسم المستخدم

en: Type
ar: النوع

en: Author
ar: المؤلف

en: List
ar: لائحة

en: Description
ar: الوصف

en: Language
ar: اللغة

en: Disabled
ar: معطل

en: Enabled
ar: مفعل

en: Comments
ar: التعليقات

en: Quantity
ar: الكمية

en: Last updated
ar: آخر تحديث

en: Edit
ar: تحرير

en: Size
ar: الحجم

en: None
ar: لا شيء

en: Display settings
ar: إعدادات العرض

en: Password
ar: كلمة المرور

en: Weight
ar: الوزن

en: Image
ar: الصورة

en: Settings
ar: الإعدادات

en: Name
ar: الاسم

en: Node ID
ar: معرف العقدة

en: Default
ar: الافتراضي

en: Open
ar: مفتوح

en: Album
ar: ألبوم

en: Add
ar: إضافة

en: View
ar: عرض

en: Display
ar: العرض

en: Updated
ar: التحديث

en: Keywords
ar: الكلمات المفتاحية

en: ID
ar: المعرف ID

en: Statistics
ar: الإحصائيات

en: Advanced search
ar: البحث المتقدم

en: Upload
ar: رفع

en: User ID
ar: معرف المستخدم

en: Number of columns
ar: عدد الأعمدة

en: Roles
ar: الأدوار

en: Comment
ar: التعليق

en: Comment ID
ar: معرف التعليق

en: URL alias
ar: بديل المسار

en: File ID
ar: معرف الملف

en: Authored by
ar: ألّفه

en: Advanced
ar: متقدم

en: next
ar: التالي

en: Directory
ar: الدليل

en: Do not display
ar: لا تعرضها

en: Sort by
ar: الترتيب حسب

en: Authored on
ar: أُنشِئ يوم

en: Source
ar: المصدر

en: published
ar: منشور

en: Languages
ar: اللغات

en: Limit
ar: حد

en: Image sizes
ar: حجم الصورة

en: Changed
ar: تم التغير

en: not published
ar: غير منشور

en: Manage fields
ar: تسيير الحقول

en: Grid
ar: شبكة

en: Image title
ar: عنوان الصورة

en: Rearrange
ar: إعادة الترتيب

en: Pager
ar: دليل الصفحات

en: Machine name
ar: الاسم الآلي

en: Locked
ar: مقفل

en: Containing any of the words
ar: تحتوي على أي من الكلمات

en: Containing the phrase
ar: تحتوي على العبارة

en: Containing none of the words
ar: لا تحتوي على الكلمات

en: Content ranking
ar: تقييم المحتوى

en: Factor
ar: المعامل

en: Display type
ar: نوع العرض

en: Maximum image resolution
ar: أقصى دقة للصورة

en: Access type
ar: نوع الوصول

en: Search for either of the two terms with uppercase <strong>OR</strong>. For example, <strong>cats OR dogs</strong>.
ar: استخدم كلمة <strong>OR</strong> بالحروف الكبيرة لتقوم بالبحث عن أيا من كلمتين. مثلا <strong>قطط OR كلاب</strong>.

en: Manage display
ar: تسيير العرض

en: Full content
ar: المحتوى الكامل

en: Entity ID
ar: معرّف الكينونة

en: Image style
ar: نمط الصورة

en: Link image to
ar: ربط الصورة إلى

en: View mode
ar: نمط المشاهدة

en: Manage form display
ar: إدارة عرض النموذج

en: Your search used too many AND/OR expressions. Only the first @count terms were included in this search.
ar: بحثك يحتوي على العدد من تعابير AND/OR. فقط أول @count مصطلحات تم ادامجهم في هذا البحث.

en: Submitted by @author_name on @date
ar: أضيفت بواسطة @author_name بتاريخ @date
