Album Photos (6.1.0) - en to bs translation catalogue (54 entries)

en: photos
bs: fotografije

en: Title
bs: Naslov

en: Body
bs: Tijelo

en: Images
bs: Slike

en: Image size
bs: Veličina slike

en: Delete
bs: Briši

en: Username
bs: Korisničko ime

en: Type
bs: Tip

en: Author
bs: Autor

en: List
bs: Izlistaj

en: Description
bs: Opis

en: Language
bs: Jezik

en: Disabled
bs: Onemogućen

en: Enabled
bs: Omogućeno

en: Comments
bs: Komentari

en: Last updated
bs: Zadnji put osvježeno

en: Edit
bs: Izmjeni

en: Size
bs: Veličina

en: None
bs: Nijedan

en: Display settings
bs: Postavke prikaza

en: Password
bs: Lozinka

en: Weight
bs: Težina

en: Image
bs: Slika

en: Settings
bs: Postavke

en: Name
bs: Ime

en: Node ID
bs: Nod ID

en: Add
bs: Dodaj

en: View
bs: Pregled

en: Display
bs: Prikaz

en: Keywords
bs: Ključne riječi

en: Statistics
bs: Statistika

en: Advanced search
bs: Napredna pretraga

en: Roles
bs: Uloge

en: Comment
bs: Komentar

en: Authored by
bs: Napisao

en: Directory
bs: Direktorij

en: Do not display
bs: Ne prikazuj

en: Sort by
bs: Sortiraj prema

en: Authored on
bs: Napisano

en: Source
bs: Izvor

en: published
bs: objavljen

en: Languages
bs: Jezici

en: not published
bs: nije objavljen

en: Privacy
bs: Privatnost

en: Manage fields
bs: Upravljaj poljima

en: Rearrange
bs: Preurediti

en: Locked
bs: Zaključano

en: Containing any of the words
bs: Sadrži bilo koju od riječi

en: Containing the phrase
bs: Sadrži frazu

en: Containing none of the words
bs: Ne sadrži nijednu od riječi

en: Content ranking
bs: Rankiranje sadržaja

en: Factor
bs: Faktor

en: Display type
bs: Tip prikaza

en: Search for either of the two terms with uppercase <strong>OR</strong>. For example, <strong>cats OR dogs</strong>.
bs: Traži bilo koju od dvije riječi s velikim <strong>OR</strong>. Na primjer, <strong>pas OR mačka</strong>.
