Album Photos (6.1.1) - en to eo translation catalogue (71 entries)

en: photos
eo: fotoj

en: Slideshow
eo: Bildoserio

en: Title
eo: Titolo

en: Body
eo: Korpo

en: Images
eo: Bildoj

en: Image size
eo: Bildogrando

en: delete
eo: forigu

en: Status
eo: Stato

en: Delete
eo: Forigu

en: Submit
eo: Mi aliĝas

en: Username
eo: Uzantnomo

en: Type
eo: Tipo

en: Author
eo: Aŭtoro

en: List
eo: Listo

en: Description
eo: Priskribo

en: Language
eo: Lingvo

en: Disabled
eo: Malŝaltita

en: Enabled
eo: Ŝaltita

en: Comments
eo: Komentoj

en: Last updated
eo: Laste ĝisdatigita

en: Edit
eo: Redaktu

en: Size
eo: Grandeco

en: Reset
eo: Restarigu

en: None
eo: Neniu

en: Display settings
eo: Vidigaj opcioj

en: Password
eo: Pasvorto

en: Weight
eo: Pezo

en: Image
eo: Bildo

en: Settings
eo: Agordoj

en: Name
eo: Nomo

en: edit
eo: redakti

en: Default
eo: Defaŭlto

en: Open
eo: Malfermu

en: Add
eo: Aldonu

en: View
eo: Vidu

en: Keywords
eo: Ĉefvortoj

en: ID
eo: Identigilo

en: Statistics
eo: Statistiko

en: Advanced search
eo: Speciala serĉo

en: Upload
eo: Alŝutu

en: All
eo: Ĉiuj

en: Page
eo: Paĝo

en: Roles
eo: Roloj

en: Comment
eo: Komento

en: Published
eo: Publikigita

en: Authored by
eo: Verkita de

en: Advanced
eo: Specialaj

en: Desc
eo: malkreske

en: Do not display
eo: Ne montru

en: Sort by
eo: Ordigu laŭ

en: Authored on
eo: Verkita je

en: published
eo: publikigita

en: Languages
eo: Lingvoj

en: not published
eo: ne publikigita

en: Apply
eo: Apliku

en: Manage fields
eo: Agordu kampojn

en: Rearrange
eo: Rearanĝu

en: Pager
eo: Tabulpaĝilo

en: Locked
eo: Ŝlosita

en: Containing any of the words
eo: Enhavante iu el la vortoj

en: Containing the phrase
eo: Enhavante la frazon

en: Containing none of the words
eo: Enhavante neniujn el la vortoj

en: Content ranking
eo: Enhava rango

en: Factor
eo: Faktoro

en: Access type
eo: Alira tipo

en: Search for either of the two terms with uppercase <strong>OR</strong>. For example, <strong>cats OR dogs</strong>.
eo: Serĉu por unu el la du terminoj kun majusklaj literoj <strong>OR</strong>.Ekzemple, <strong>katoj OR hundoj</strong>.

en: - All -
eo: - Ĉio -

en: Manage display
eo: Agordu vidigilon

en: Image style
eo: Bilda stilo

en: View mode
eo: Vidoreĝimo

en: Asc
eo: kreske
