Album Photos (6.1.1) - en to ro translation catalogue (107 entries)

en: photos
ro: fotografii

en: Title
ro: Titlu

en: Body
ro: Conținut

en: Images
ro: Imagini

en: Image size
ro: Dimensiunea imaginii

en: delete
ro: șterge

en: Status
ro: Stare

en: Delete
ro: Șterge

en: Submit
ro: Trimite

en: Username
ro: Nume utilizator

en: Type
ro: Tip

en: Author
ro: Autor

en: List
ro: Listă

en: Description
ro: Descriere

en: Language
ro: Limba

en: Disabled
ro: Dezactivat

en: Enabled
ro: Activat

en: Comments
ro: Comentarii

en: Quantity
ro: Cantitate

en: Last updated
ro: Ultima actualizare

en: Edit
ro: Editați

en: Size
ro: Mărime

en: Reset
ro: Resetează

en: None
ro: Nimic

en: Display settings
ro: Setări de afișare

en: Password
ro: Parolă

en: Weight
ro: Greutate

en: Image
ro: Imagine

en: Settings
ro: Setări

en: Name
ro: Nume

en: edit
ro: modifică

en: Node ID
ro: ID Nod

en: Default
ro: Implicit

en: Open
ro: Deschideți

en: Add
ro: Adaugă

en: View
ro: Afișează

en: Display
ro: Afișaj

en: Updated
ro: Actualizat

en: Keywords
ro: Cuvinte cheie

en: Statistics
ro: Statistici

en: Advanced search
ro: Căutare avansată

en: Upload
ro: Încarcă

en: User ID
ro: ID utilizator

en: Number of columns
ro: Număr de coloane

en: All
ro: Toate

en: Page
ro: Pagina

en: Roles
ro: Roluri

en: Comment
ro: Comentariu

en: Comment ID
ro: Id-ul comentariului

en: Published
ro: Publicat

en: URL alias
ro: Pseudonim URL

en: File ID
ro: ID-ul fișierului

en: Authored by
ro: Autor

en: Advanced
ro: Avansat

en: Desc
ro: Descendent

en: next
ro: următorul

en: Directory
ro: Director

en: Do not display
ro: Nu se afişează

en: Sort by
ro: Sortare după

en: Authored on
ro: Scris pe

en: Source
ro: Sursă

en: published
ro: publicat

en: Languages
ro: Limbi

en: Limit
ro: Limită

en: Image sizes
ro: Dimensiuni imagine

en: Changed
ro: Schimbat

en: Unpublished
ro: Nepublicat

en: not published
ro: nepublicat

en: Apply
ro: Aplică

en: Manage fields
ro: Gestionați câmpurile

en: Grid
ro: Grilă

en: Rearrange
ro: Rearanjează

en: Sort
ro: Sortare

en: Pager
ro: Paginator

en: Offset
ro: Decalaj

en: Machine name
ro: Numele mașinii

en: Locked
ro: Blocat

en: Containing any of the words
ro: Care conține oricare din cuvintele

en: Containing the phrase
ro: Conținând fraza

en: Containing none of the words
ro: Care nu conține nici unul din cuvintele

en: Content ranking
ro: Ordonare conținut

en: Display type
ro: Tipul de afișare

en: Maximum image resolution
ro: Rezoluţie maximă imagine

en: Access type
ro: Tip acces

en: Search for either of the two terms with uppercase <strong>OR</strong>. For example, <strong>cats OR dogs</strong>.
ro: Se caută după oricare din termeni folosind <strong>SAU</strong>. De exemplu, <strong>câini SAU pisici</strong>.

en: Items per page
ro: Elemente pe pagină

en: - All -
ro: - Toate -

en: Published status
ro: Statusul publicat

en: Manage display
ro: Gestionați afișajul

en: Full content
ro: Întregul conținut

en: Entity ID
ro: ID-ul entității

en: Image style
ro: Stil imagine

en: Use absolute link (begins with "http://")
ro: Utilizați un link absolut (începe cu "http://")

en: Link image to
ro: Legați imagine la

en: View mode
ro: Mod de vizualizare

en: Asc
ro: Ascendent

en: Master
ro: Expert

en: Manage form display
ro: Gestionați formularele

en: View modes
ro: Moduri de vizualizare

en: Your search used too many AND/OR expressions. Only the first @count terms were included in this search.
ro: Căutarea dumneavoastră a folosit prea multe expresii ȘI/SAU. Doar primii @count termeni au fost incluși în această căutare.

en: Influence
ro: Influență

en: Influence is a numeric multiplier used in ordering search results. A higher number means the corresponding factor has more influence on search results; zero means the factor is ignored. Changing these numbers does not require the search index to be rebuilt. Changes take effect immediately.
ro: Influența este un multiplu numeric folosit la ordonarea rezultatelor căutărilor. Un număr mai mare înseamnă că factorul corespunzător are influență mai mare asupra rezultatelor căutărilor; zero înseamnă că factorul va fi ignorat. Schimbarea acestor numere nu impune reconstruirea indexului de căutare. Schimbările au efect imediat.

en: Whether a new revision should be created by default
ro: Dacă o revizie nouă trebuie să fie creată în mod implicit

en: Search result highlighting input
ro: Evidențierea intrării în rezultatele căutării

en: Influence of '@title'
ro: Influența '@title'

en: Submitted by @author_name on @date
ro: Postat de @author_name la @date

en: You must include at least one keyword to match in the content, and punctuation is ignored. | You must include at least one keyword to match in the content. Keywords must be at least @count characters, and punctuation is ignored.
ro[0]: Trebuie să includeți cel puțin un cuvânt cheie pentru a se potrivi în conținut, și punctuația este ignorată.
ro[1]: Trebuie să includeți cel puțin un cuvânt cheie pentru a se potrivi în conținut. Cuvintele cheie trebuie să fie de cel puțin @count caractere, și punctuația este ignorată.
