PhotoShelter (4.0.0) - en to de translation catalogue (32 entries)

en: Title
de: Titel

en: E-mail
de: E-Mail

en: Author
de: Autor

en: Description
de: Beschreibung

en: Categories
de: Kategorien

en: Search
de: Suche

en: None
de: Keine

en: Country
de: Land

en: Image
de: Bild

en: Keywords
de: Schlüsselwörter

en: Location
de: Ort

en: Time zone
de: Zeitzone

en: Date Created
de: Erstellungsdatum

en: State
de: Status

en: Job Id
de: Auftragsnummer

en: First name
de: Vorname

en: Last name
de: Nachname

en: City
de: Stadt

en: API key
de: API-Key

en: Source
de: Quelle

en: Copyright
de: Urheberrecht

en: Country Code
de: Landescode

en: Type:
de: Typ:

en: Organization
de: Organisation

en: Headline
de: Überschrift

en: Parent ID
de: Übergeordnete ID

en: Submit button text
de: Text des „Speichern“-Buttons

en: Items per page
de: Elemente pro Seite

en: No items
de: Keine Elemente

en: Library
de: Bibliothek

en: Select entities
de: Entitäten auswählen

en: @selected of @count item selected | @selected of @count items selected
de[0]: @selected von @count Element ausgewählt
de[1]: @selected von @count Elementen ausgewählt
