PhotoShelter (4.0.0) - en to fr translation catalogue (30 entries)

en: Title
fr: Titre

en: E-mail
fr: Courriel

en: Author
fr: Auteur

en: Categories
fr: Catégories

en: Search
fr: Rechercher

en: None
fr: Aucun(e)

en: Country
fr: Pays

en: Keywords
fr: Mots-clés

en: Location
fr: Emplacement

en: Time zone
fr: Fuseau horaire

en: Date Created
fr: Date de création

en: State
fr: État

en: First name
fr: Prénom

en: Last name
fr: Nom

en: City
fr: Ville

en: API key
fr: Clé d'API

en: Country Code
fr: Code pays

en: Type:
fr: Type :

en: Organization
fr: Organisation

en: Headline
fr: Titre principal

en: Published Date
fr: Date de publication

en: Parent ID
fr: Identifiant (ID) du  parent

en: Submit button text
fr: Texte du bouton de soumission

en: Items per page
fr: Éléments par page

en: No items
fr: Aucun élément

en: Library
fr: Bibliothèque

en: Created At
fr: Créé le

en: License expiration
fr: Expiration de la licence

en: Select entities
fr: Sélectionner les entités

en: @selected of @count item selected | @selected of @count items selected
fr[0]: @selected élément sur @count a été sélectionné
fr[1]: @selected éléments sur @count ont été sélectionnés
