PhotoShelter (4.0.0) - en to id translation catalogue (24 entries)

en: Title
id: Judul

en: E-mail
id: Email

en: Author
id: Penulis

en: Description
id: Deskripsi

en: Categories
id: Kategori

en: Search
id: Pencarian

en: None
id: Tiada

en: Country
id: Negara

en: Image
id: Gambar

en: Keywords
id: Kata kunci

en: Location
id: Lokasi

en: Time zone
id: Zona waktu

en: State
id: Status

en: First name
id: Nama depan

en: Last name
id: Nama belakang

en: City
id: Kota

en: API key
id: Kunci API

en: Source
id: Sumber

en: Copyright
id: Hak Cipta

en: Parent ID
id: ID Induk

en: Submit button text
id: Teks tombol kirim

en: Items per page
id: Jumlah item per halaman

en: Library
id: Pustaka

en: @selected of @count item selected | @selected of @count items selected
id[0]: @selected dari @count dipilih
id[1]: @selected dari @count dipilih
