PhotoShelter (4.0.0) - en to pt translation catalogue (29 entries)

en: Title
pt: Título

en: E-mail
pt: Email

en: Author
pt: Autor

en: Description
pt: Descrição

en: Categories
pt: Categorias

en: Search
pt: Pesquisar

en: None
pt: Nenhum

en: Country
pt: País

en: Image
pt: Imagem

en: Genre
pt: Género

en: Keywords
pt: Palavras-chave

en: Location
pt: Localização

en: Time zone
pt: Fuso horário

en: State
pt: Estado

en: Job Id
pt: ID do trabalho

en: First name
pt: Primeiro nome

en: Last name
pt: Apelido

en: City
pt: Município/Concelho

en: API key
pt: Chave API

en: Source
pt: Fonte

en: Copyright
pt: Direitos de autor

en: Country Code
pt: Código do País

en: Organization
pt: Organização

en: Headline
pt: Título

en: Parent ID
pt: ID ascendente

en: Submit button text
pt: Texto do botão enviar

en: Items per page
pt: Itens por página

en: Library
pt: Biblioteca

en: @selected of @count item selected | @selected of @count items selected
pt[0]: @selected de @count item selecionado
pt[1]: @selected de @count items selecionados
