PhotoShelter (4.0.1) - en to tr translation catalogue (24 entries)

en: Title
tr: Başlık

en: E-mail
tr: E-posta

en: Author
tr: Yazar

en: Description
tr: Açıklama

en: Categories
tr: Kategoriler

en: Search
tr: Ara

en: None
tr: Hiçbiri

en: Country
tr: Ülke

en: Image
tr: Resim

en: Keywords
tr: Anahtar kelimeler

en: Location
tr: Konum

en: Time zone
tr: Saat dilimi

en: State
tr: Durum

en: First name
tr: Ad

en: Last name
tr: Soyad

en: City
tr: Şehir

en: Source
tr: Kaynak

en: Copyright
tr: Telif hakkı

en: Type:
tr: Tür:

en: Parent ID
tr: Üst ID

en: Submit button text
tr: Gönder Düğmesi Metni

en: Items per page
tr: Sayfa başına öğe sayısı

en: Library
tr: Kütüphane

en: @selected of @count item selected | @selected of @count items selected
tr[0]: @count ögeden @selected adedi seçildi
tr[1]: @count ögeden @selected adedi seçildi
