PhotoShelter (4.0.1) - en to it translation catalogue (25 entries)

en: Title
it: Titolo

en: Author
it: Autore

en: Description
it: Descrizione

en: Categories
it: Categorie

en: Search
it: Cerca

en: None
it: Nessuno

en: Country
it: Paese

en: Image
it: Immagine

en: Genre
it: Genere

en: Keywords
it: Parole chiave

en: Location
it: Posizione

en: Time zone
it: Fuso orario

en: State
it: Stato

en: First name
it: Nome

en: Last name
it: Cognome

en: City
it: Città

en: Source
it: Sorgente

en: Country Code
it: Codice Paese

en: Type:
it: Tipo:

en: Organization
it: Organizzazione

en: Parent ID
it: ID Genitore

en: Submit button text
it: Testo del bottone invia

en: Items per page
it: Voci per pagina

en: Library
it: Biblioteca

en: Select entities
it: Seleziona entità
