PhotoSwipe (3.0.1) - en to uk translation catalogue (39 entries)

en: Focus
uk: Фокус

en: error
uk: помилка

en: Error Message
uk: Повідомлення про помилку

en: Settings
uk: Налаштування

en: History
uk: Історія

en: Options
uk: Опції

en: Media
uk: Медіа

en: Loop
uk: Цикл

en: Share
uk: Спільні файли

en: Replacement patterns
uk: Шаблони заміни

en: Custom caption
uk: Власний підпис

en: About
uk: Про модуль

en: notice
uk: сповіщення

en: Preload
uk: Попереднє завантаження

en: None (original image)
uk: Немає (оригінальне зображення)

en: Spacing
uk: Інтервал

en: Modal
uk: Модальне

en: At least @a
uk: Щонайменше @a

en: Node image style
uk: Стиль зображення матеріалу

en: Node image style: @style
uk: Стиль зображення матеріалу: @style

en: Node image style: Original image
uk: Стиль зображення матеріалу: Оригінальне зображення

en: Entity title
uk: Заголовок сутності

en: Hide (do not display image)
uk: Приховати (не відображати зображення)

en: Image style to use in the node.
uk: Стиль зображення, що буде використовуватись у матеріалі.

en: Node image style: Hide
uk: Стиль зображення матеріалу: приховати

en: Custom (with tokens)
uk: Власний (із замінниками)

en: For token support the <a href="@token_url">token module</a> must be installed.
uk: Для підтримки замінників має бути встановлений <a href="@token_url">модуль Замінник</a>.

en: @e: At least @a
uk: @e: Щонайменше @a

en: No special style.
uk: Без окремого стилю.

en: Image style to use in the content for the first image.
uk: Стиль зображення, що буде використовуватись першим зображенням у матеріалі.

en: Photoswipe image style
uk: Стиль зображення Photoswipe

en: Image style to use in the Photoswipe.
uk: Стиль зображення, що використовується у Photoswipe.

en: Photoswipe image style: @style
uk: Стиль зображення Photoswipe: @style

en: Previous (arrow left)
uk: Попередня (стрілка ліворуч)

en: Next (arrow right)
uk: Наступна (стрілка праворуч)

en: Escape Key
uk: Клавіша Escape

en: Arrow Keys
uk: Клавіши стрілок

en: Main Class
uk: Основний клас

en: Directory @path was created
uk: Каталог @path було створено
