PHP (8.x-1.0-beta2) - en to jv translation catalogue (16 entries)

en: About
jv: Ngenani

en: You may post PHP code. You should include &lt;?php ?&gt; tags.
jv: Sampéyan bisa ngirim kode PHP. Sampéyan kudu nglebokna tag &lt;?php ?&gt.

en: Using custom PHP code
jv: Nggunakna kode PHP gawéyan dhéwé

en: If you are unfamiliar with PHP, SQL, or Drupal, avoid using custom PHP code within posts. Experimenting with PHP may corrupt your database, render your site inoperable, or significantly compromise security.
jv: Yén Sampéyan ora kulina karo PHP, SQL, utawa Drupal, ora usah nggunakna kode PHP nang jroning tulisan. Coba-coba nganggo kode PHP bisa marakaké rusak database, situs Sampéyan ora mlaku utawa gawé  keamanan sing mbebayani.

en: Notes:
jv: Cathetan:

en: Remember to double-check each line for syntax and logic errors <strong>before</strong> saving.
jv: Elingana kanggo mriksa ulang saben baris marang sintak lan kaluputan logika <strong>sadurunge</strong> nyimpen.

en: Statements must be correctly terminated with semicolons.
jv: Statemen kudu dipestekaké mandheg nganggo tandha titik-koma.

en: Use a <code>print</code> or <code>return</code> statement in your code to output content.
jv: Gunakna statemen <code>print</code> utawa <code>return</code> nang kode Sampéyan kanggo nampilaké output konten.

en: Be aware that the ability to embed PHP code within content is provided by the PHP Filter module. If this module is disabled or deleted, then blocks and posts with embedded PHP may display, rather than execute, the PHP code.
jv: Ati-ati yén kabisan nempélaké kode PHP nang njero konten kuwi disediakake saka modul filter PHP. Yén modul iki dipaténi utawa dibusak nyebabaké block lan konten sing nganggo kode PHP bisa ditampilaké lan ngeksekusi kode PHPné.

en: A basic example: <em>Creating a "Welcome" block that greets visitors with a simple message.</em>
jv: Conto dhasar: <em>Gawé blok "Sugeng Rawuh" kanggo ngucapaké pesen keslametan marang dhayoh situs.</em>

en: PHP evaluator
jv: Evaluator PHP

en: Executes a piece of PHP code. The usage of this filter should be restricted to administrators only!
jv: Ngéksekusi saperangan kode PHP. Kagunan filter iki kudi diwatesi kanggo administrator waé!

en: Not restricted
jv: Ora aman

en: Restricted to certain pages
jv: Kewates kācā tinamtu

en: Enabling execution of PHP in text fields
jv: Nguripake eksekusi PHP nang jroning field.

en: Use PHP for settings
jv: Nggunakake PHP kanggo nyeting.
