Physical Fields (8.x-1.0-rc3) - en to uk translation catalogue (23 entries)

en: Number
uk: Число

en: Weight
uk: Вага

en: Default
uk: Базово

en: Length
uk: Довжина

en: Dimensions
uk: Розміри

en: Area
uk: Область

en: Width
uk: Ширина

en: Height
uk: Висота

en: Volume
uk: Об'єм

en: g
uk: г

en: in
uk: в

en: Unit
uk: Одиниця

en: %title must be a number.
uk: %title повинен бути числом.

en: ml
uk: мл

en: l
uk: л

en: kg
uk: кг

en: @name field is required.
uk: Поле @name є обов'язковим.

en: mm
uk: мм

en: Measurement
uk: Вимірювання

en: ft
uk: фт

en: Measurement type
uk: Тип вимірювання

en: %title must be higher than or equal to %min.
uk: %title повинен бути вищим або дорівнювати %min.

en: %title must be lower than or equal to %max.
uk: %title повинен бути нижчим або дорівнювати %max.
