Physical Fields (8.x-1.1) - en to da translation catalogue (13 entries)

en: Number
da: Antal

en: Weight
da: Vægt

en: Default
da: Standard

en: Length
da: Længde

en: Dimensions
da: Dimensioner

en: Area
da: Område

en: Width
da: Bredde

en: Height
da: Højde

en: Volume
da: Mængde

en: Temperature
da: Temperatur

en: in
da: i

en: Unit
da: Enhed

en: @name field is required.
da: Feltet @name er påkrævet.
