Physical Fields (8.x-1.1) - en to pt translation catalogue (16 entries)

en: Number
pt: Número

en: Weight
pt: Peso

en: Default
pt: Por defeito

en: Length
pt: Extensão

en: Dimensions
pt: Dimensões

en: Area
pt: Área

en: Width
pt: Largura

en: Height
pt: Altura

en: Temperature
pt: Temperatura

en: in
pt: em

en: Unit
pt: Unidade

en: %title must be a number.
pt: %title deverá ser um número.

en: @name field is required.
pt: O campo @name é obrigatório.

[ctx: Validation]
en: Dimension
pt: Dimensão

en: %title must be higher than or equal to %min.
pt: %title tem de ser maior or igual a %min.

en: %title must be lower than or equal to %max.
pt: %title tem que ser menor ou igual a %max
