Physical Quantity Fields (2.0.0) - en to it translation catalogue (10 entries)

en: Value
it: Valore

en: None
it: Nessuno

en: Field
it: Campo

en: Time
it: Data e ora

en: Missing
it: Mancante

en: Thousands separator
it: Separatore delle migliaia

en: About
it: Informazioni

en: Prefix text
it: Testo prefisso

en: Field types
it: Tipi di campo

en: How it works
it: Come funziona
