Physical Quantity Fields (2.0.0) - en to de translation catalogue (16 entries)

en: Value
de: Wert

en: None
de: Keine

en: Field
de: Feld

en: Time
de: Zeit

en: Missing
de: Fehlt

en: Thousands separator
de: Tausender-Trennzeichen

en: Decimal separator
de: Dezimal Trennzeichen

en: About
de: Über

en: Minimum value
de: Minimalwert

en: Maximum value
de: Maximalwert

en: Decimal precision
de: Dezimale Genauigkeit

en: Prefix text
de: Präfix

en: Field types
de: Feldtypen

en: How it works
de: Wie es funktioniert

en: Placeholder text
de: Platzhaltertext

en: Input placeholder text
de: Platzhaltertext eingeben
