Physical Quantity Fields (2.0.0) - en to uk translation catalogue (16 entries)

en: Value
uk: Значення

en: None
uk: Немає

en: Field
uk: Поле

en: Time
uk: Час

en: OK
uk: Гаразд

en: Missing
uk: Відсутнє

en: Thousands separator
uk: Розділювач тисяч

en: Decimal separator
uk: Відокремлюють цілу частину від дробової

en: About
uk: Про модуль

en: Minimum value
uk: Мінімальне значення

en: Maximum value
uk: Максимальне значення

en: Prefix text
uk: Текст-префікс

en: Field types
uk: Типи полів

en: raw
uk: необроблене

en: Title Case
uk: Кожне Слово З Прописної

en: Placeholder text
uk: Текст заповнювача
