Picked Fresh (1.0.1) - en to de translation catalogue (27 entries)

en: Help
de: Hilfe

en: Breadcrumb
de: Pfadnavigation

en: Header
de: Kopfzeile

en: Left sidebar
de: Linke Seitenleiste

en: Right sidebar
de: Rechte Seitenleiste

en: Footer
de: Fußzeile

en: Messages
de: Benachrichtigungen

en: Bottom middle
de: Unten Mitte

en: Content top
de: Inhalt oben

en: Content bottom
de: Inhalt unten

en: Primary tabs
de: Primäre Reiter

en: Secondary tabs
de: Sekundäre Reiter

en: Front Page Slideshow
de: Slideshow auf der Startseite

en: Bottom 1
de: Unten 1

en: Bottom 2
de: Unten 2

en: Bottom 3
de: Unten 3

en: Main content
de: Hauptinhalt

en: Page top
de: Seitenanfang

en: Page bottom
de: Fußzeile

en: Preface first
de: Einleitung - erste Region

en: Footer First
de: Erste Fußzeile

en: Footer Second
de: Zweite Fußzeile

en: Show slideshow
de: Slideshow anzeigen

en: Footer Third
de: Dritte Fußzeile

en: Check this option to show Slideshow in front page. Uncheck to hide.
de: Slideshow auf der Startseite anzeigen.

en: Primary menu
de: Hauptmenü

en: Submitted by @author_name on @date
de: Gespeichert von @author_name am @date
