Picked Fresh (1.0.1) - en to id translation catalogue (13 entries)

en: Help
id: Bantuan

en: Left sidebar
id: Bilah sisi kiri

en: Right sidebar
id: Bilah sisi kanan

en: Footer
id: Catatan kaki

en: Messages
id: Pesan-pesan

en: Content bottom
id: konten bawah

en: Primary tabs
id: Tab primer

en: Secondary tabs
id: Tab sekunder

en: Main content
id: Konten utama

en: Page top
id: Halaman atas

en: Page bottom
id: Halaman bawah

en: Primary menu
id: Menu utama

en: Submitted by @author_name on @date
id: Dikirim oleh @author_name pada @date
