Picked Fresh (1.0.1) - en to nl translation catalogue (29 entries)

en: Breadcrumb
nl: Kruimelpad

en: Header
nl: Kop

en: Left sidebar
nl: Linker zijbalk

en: Right sidebar
nl: Rechter zijbalk

en: Footer
nl: Voet

en: Messages
nl: Berichten

en: Bottom middle
nl: Onder (in het midden)

en: Content top
nl: Bovenkant inhoud

en: Content bottom
nl: Onderkant inhoud

en: Primary tabs
nl: Primaire tabs

en: Secondary tabs
nl: Secundaire tabs

en: Front Page Slideshow
nl: Frontpage Slideshow

en: Bottom 1
nl: Onder 1

en: Bottom 2
nl: Onder 2

en: Bottom 3
nl: Onder 3

en: Main content
nl: Hoofdinhoud

en: Page top
nl: Bovenkant pagina

en: Page bottom
nl: Onderkant pagina

en: Bottom first
nl: Onder (eerste)

en: Bottom last
nl: Onder (laatste)

en: Preface first
nl: Eerste inleiding

en: Preface middle
nl: Inleiding midden

en: Preface last
nl: Inleiding laatste

en: Bottom 4
nl: Onderste 4

en: Search region
nl: Zoekgebied

en: Show slideshow
nl: Slideshow weergeven

en: Check this option to show Slideshow in front page. Uncheck to hide.
nl: Selecteer deze optie om de slideshow op de voorpagina te tonen. Deselecteer om te verbergen.

en: Primary menu
nl: Primair menu

en: Submitted by @author_name on @date
nl: Ingediend door @author_name op @date
