Picked Fresh (1.0.1) - en to fa translation catalogue (12 entries)

en: Help
fa: راهنما

en: Breadcrumb
fa: مسیر جاری

en: Header
fa: سربرگ

en: Left sidebar
fa: کناره چپ

en: Right sidebar
fa: کناره راست

en: Footer
fa: پاورقی

en: Messages
fa: پیغام‌ها

en: Primary tabs
fa: تب‌های اولیه

en: Secondary tabs
fa: تب‌های ثانویه

en: Page top
fa: بالای صفحه

en: Page bottom
fa: پایین صفحه

en: Submitted by @author_name on @date
fa: تقدیم شده توسط  @author_name در @date
