Pino (8.x-1.2-rc2) - en to nl translation catalogue (61 entries)

en: Delete
nl: Verwijderen

en: Operations
nl: Bewerkingen

en: Username
nl: Gebruikersnaam

en: Email address
nl: E-mailadres

en: Subject
nl: Onderwerp

en: On
nl: Aan

en: Version
nl: Versie

en: all
nl: alle

en: Edit
nl: Bewerken

en: Message
nl: Bericht

en: Settings
nl: Instellingen

en: Name
nl: Naam

en: Import
nl: Importeren

en: View
nl: Weergeven

en: Theme
nl: Thema

en: Created
nl: Aangemaakt

en: Off
nl: Uit

en: Promoted to front page
nl: Aangeraden op de voorpagina

en: Revisions
nl: Revisies

en: Authored by
nl: Geschreven door

en: Send
nl: Versturen

en: Members
nl: Leden

en: Create new revision
nl: Nieuwe revisie aanmaken

en: To date
nl: Einddatum

en: From date
nl: Begindatum

en: Revert
nl: Terugzetten

en: Instructions
nl: Instructies

en: Revisions for %title
nl: Revisies van %title

en: Revision
nl: Revisie

en: The specified passwords do not match.
nl: De opgegeven wachtwoorden komen niet overeen.

en: Changed
nl: Gewijzigd

en: Allowed file extensions
nl: Toegestane bestandsextensies

en: Revision of %title from %date
nl: Revisie van %title van %date

en: Are you sure you want to revert to the revision from %revision-date?
nl: Weet u zeker dat u de revisie van %revision-date wil terugzetten?

en: Are you sure you want to delete the revision from %revision-date?
nl: Weet u zeker dat u de revisie van %revision-date wilt verwijderen?

en: From address
nl: E-mailadres afzender

en: About
nl: Over

en: Member
nl: Lid

en: Button size
nl: Knopgrootte

en: Save and continue
nl: Opslaan en doorgaan

en: Send mail
nl: E-mail versturen

en: Delete all revisions
nl: Alle revisies verwijderen

en: File upload
nl: Bestandsupload

en: mobile
nl: mobiel

en: Copy of the revision from %date.
nl: Kopie van de revisie van %date.

en: Current revision
nl: Huidige revisie

en: The email address %mail is not valid.
nl: Het e-mailadres %mail is ongeldig.

en: Additional configuration
nl: Extra instellingen

en: Striped
nl: Gestreept

en: Bordered
nl: Omrand

en: The time that the entity was created.
nl: Het tijdstip waarop de entiteit is aangemaakt.

en: The time that the entity was last edited.
nl: Het tijdstip waarop de entiteit voor het laatst is bewerkt.

en: Revision translation affected
nl: Revisie beïnvloed door vertaling

en: Indicates if the last edit of a translation belongs to current revision.
nl: Geeft aan of de laatste wijziging van een vertaling bij de huidige revisie hoort.

en: @date by @username
nl: @date door @username

en: Several special characters are allowed, including space, period (.), hyphen (-), apostrophe ('), underscore (_), and the @ sign.
nl: Meerdere speciale tekens zijn toegestaan, waaronder spatie, punt (.), koppelteken (-), apostrof ('), onderstrepingsteken (_) en het apenstaartje (@).

en: @langname revisions for %title
nl: @langname revisies voor %title

en: Are you sure you want to revert @language translation to the revision from %revision-date?
nl: Weet u zeker dat u de vertaling in het @language wilt terugzetten naar de versie van %revision-date?

en: Revert content shared among translations
nl: Inhoud terugzetten die gedeeld wordt tussen vertalingen

en: Narrow
nl: Smal

en: The email address %value is already taken.
nl: Het e-mailadres %value is al bezet.
