Pino (8.x-1.4) - en to hr translation catalogue (61 entries)

en: Home
hr: Početna

en: Body
hr: Sadržaj

en: Delete
hr: Ukloni

en: Operations
hr: Operacije

en: Username
hr: Korisničko ime

en: Email address
hr: Adresa e-pošte

en: Subject
hr: Naziv

en: Actions
hr: Akcije

en: Description
hr: Opis

en: On
hr: Uključi

en: Version
hr: Inačica

en: Advanced options
hr: Napredne opcije

en: Edit
hr: Uredi

en: Search
hr: Pretraga

en: Reset
hr: Poništi

en: Message
hr: Poruka

en: Settings
hr: Postavke

en: Name
hr: Naziv

en: Import
hr: Uvezi

en: Help
hr: Pomoć

en: View
hr: Pregled

en: Notes
hr: Bilješke

en: Theme
hr: Tema

en: Picture
hr: Slika

en: Created
hr: Stvoreno

en: Active
hr: Aktivno

en: Page title
hr: Naziv stranice

en: Page
hr: Stranica

en: To
hr: Za

en: From
hr: Od

en: Promoted to front page
hr: Promovirano na naslovnici

en: Revisions
hr: Revizije

en: Authored by
hr: Autor

en: Send
hr: Pošalji

en: Desc
hr: Silazno

en: User login
hr: Prijava korisnika

en: Tools
hr: Alati

en: Position
hr: Pozicija

en: Sort by
hr: Rasporedi po

en: Create new revision
hr: Stvori novu reviziju

en: Revert
hr: Vrati

en: Revisions for %title
hr: Revizija za %title

en: Revision
hr: Revizija

en: The specified passwords do not match.
hr: Navedene lozinke se ne podudaraju.

en: Allowed file extensions
hr: Dopušteni nastavci datoteka

en: Revision of %title from %date
hr: Revizija %title od %date

en: Apply
hr: Primjeni

en: Are you sure you want to revert to the revision from %revision-date?
hr: Želite li zbilja vratiti reviziju od %revision-date?

en: Are you sure you want to delete the revision from %revision-date?
hr: Želite li zbilja ukloniti reviziju od %revision-date?

en: About
hr: Opis

en: Save and continue
hr: Spremi i nastavi

en: Primary tabs
hr: Primarne oznake

en: Secondary tabs
hr: Sekundarne oznake

en: Copy of the revision from %date.
hr: Kopija revizije od %date.

en: Status messages
hr: Poruke statusa

en: Main page content
hr: Glavni sadržaj stranice

en: Basic page
hr: Statična stranica

en: Use <em>basic pages</em> for your static content, such as an 'About us' page.
hr: Koristite <em>Statičnu stranicu</em> za nepromjenjive sadržaje poput stranice 'O nama'.

en: Asc
hr: Uzlazno

en: Narrow
hr: Usko

en: Welcome to [site:name]
hr: Dobrodošli na [site:name]
