Pino (8.x-1.4) - en to bn translation catalogue (27 entries)

en: Home
bn: নীড়পাতা

en: Body
bn: কাঠামো

en: Delete
bn: মুছে ফেল

en: Operations
bn: কার্যাবলী

en: Username
bn: ব্যবহারকারীর নাম

en: Email address
bn: ইমেইল ঠিকানা

en: Subject
bn: বিষয়

en: Description
bn: বিবরণ

en: Version
bn: সংস্করণ

en: Edit
bn: সম্পাদন

en: Search
bn: অনুসন্ধান

en: Message
bn: বার্তা

en: Settings
bn: সেটিংস

en: Name
bn: নাম

en: Import
bn: আমদানী

en: Help
bn: সহায়তা

en: View
bn: প্রদর্শন

en: Picture
bn: ছবি

en: Active
bn: সক্রিয়

en: To
bn: বরাবর

en: Authored by
bn: লিখেছেন

en: User login
bn: ব্যবহারকারী প্রবেশ

en: Create new revision
bn: একটি নতুন রিভিশন তৈরি করুন

en: The specified passwords do not match.
bn: উল্লেখিত পাসওয়ার্ডগুলি মিলছে না।

en: About
bn: সম্পর্কে

en: Save and continue
bn: সংরক্ষণ করে এগিয়ে যাও

en: Primary tabs
bn: প্রাথমিক ট্যাব
