Pino (8.x-1.4) - en to el translation catalogue (93 entries)

en: Home
el: Αρχική

en: Body
el: Κυρίως κείμενο

en: Delete
el: Διαγραφή

en: Operations
el: Λειτουργίες

en: Username
el: Όνομα χρήστη

en: Email address
el: Διεύθυνση e-mail

en: Subject
el: Θέμα

en: Actions
el: Ενέργειες

en: Description
el: Περιγραφή

en: On
el: Ανοικτό

en: Version
el: Έκδοση

en: all
el: όλα

en: Advanced options
el: Προχωρημένες επιλογές

en: Edit
el: Επεξεργασία

en: Search
el: Αναζήτηση

en: Reset
el: Επαναφορά

en: Message
el: Μήνυμα

en: Settings
el: Ρυθμίσεις

en: Feed
el: Ροή

en: Name
el: Όνομα

en: Import
el: Εισαγωγή

en: Help
el: Βοήθεια

en: View
el: Προβολή

en: Notes
el: Παρατηρήσεις

en: Theme
el: Θέμα

en: Picture
el: Εικόνα

en: Created
el: Δημιουργήθηκε

en: Active
el: Ενεργό

en: Page title
el: Τίτλος σελίδας

en: Page
el: Σελίδα

en: Off
el: Κλειστό

en: To
el: Προς

en: From
el: Από

en: Promoted to front page
el: Προβιβασμένο στην πρώτη σελίδα

en: Revisions
el: Αναθεωρήσεις

en: Authored by
el: Συντάχθηκε από

en: Send
el: Αποστολή

en: Desc
el: Φθί

en: User login
el: Είσοδος

en: Tools
el: Εργαλεία

en: Position
el: Θέση

en: Sort by
el: Ταξινόμηση κατά

en: Create new revision
el: Δημιουργία νέας αναθεώρησης

en: To date
el: Μέχρι ημερομηνία

en: From date
el: Από ημερομηνία

en: Revert
el: Επαναφορά

en: Instructions
el: Οδηγίες

en: Revisions for %title
el: Αναθεωρήσεις του %title

en: Revision
el: Αναθεώρηση

en: The specified passwords do not match.
el: Οι κωδικοί που δόθηκαν δεν είναι ίδιοι.

en: Changed
el: Τροποποιημένο

en: Documents
el: Έγγραφα

en: Allowed file extensions
el: Επιτρεπόμενες επεκτάσεις αρχείων

en: ‹ Previous
el: ‹ Προηγούμενο

en: Next ›
el: Επόμενο ›

en: Revision of %title from %date
el: Αναθεώρηση του %title της %date

en: Tabs
el: Καρτέλες

en: Apply
el: Εφαρμογή

en: Are you sure you want to revert to the revision from %revision-date?
el: Θέλετε σίγουρα να επαναφέρετε την αναθεώρηση από %revision-date;

en: Are you sure you want to delete the revision from %revision-date?
el: Θέλετε σίγουρα να διαγράψετε την αναθεώρηση από %revision-date;

en: From address
el: Διεύθυνση του αποστολέα

en: Administrator
el: Διαχειριστής

en: Offset
el: Αντιστάθμιση

en: About
el: Περί

en: Main navigation
el: Κεντρική πλοήγηση

en: Save and continue
el: Αποθήκευση και συνέχεια

en: Primary tabs
el: Πρωτεύουσες καρτέλες

en: Secondary tabs
el: Δευτερεύουσες καρτέλες

en: Frontpage
el: Αρχική σελίδα

en: Delete all revisions
el: Διαγραφή όλων των αναθεωρήσεων

en: mobile
el: Κινητό

en: Items per page
el: Είδη ανά σελίδα

en: - All -
el: - Όλα -

en: Copy of the revision from %date.
el: Αντίγραφο της αναθεώρησης της %date.

en: Your virtual face or picture.
el: Το εικονικό σας πρόσωπο ή εικόνα.

en: Status messages
el: Μηνύματα κατάστασης

en: Current revision
el: Τρέχουσα αναθεώρηση

en: Main page content
el: Περιεχόμενο κεντρικής σελίδας

en: Basic page
el: Βασική σελίδα

en: Use <em>basic pages</em> for your static content, such as an 'About us' page.
el: Χρησιμοποιήστε τις <em>βασικές σελίδες</em> για το στατικό σας περιεχόμενο, όπως μια σελίδα 'Σχετικά'.

en: The email address %mail is not valid.
el: Η διεύθυνση email %mail δεν είναι έγκυρη.

en: Asc
el: Αύξ

en: Full HTML
el: Πλήρης HTML

en: Primary admin actions
el: Πρωτεύουσες ενέργειες διαχείρισης

en: User account menu
el: Μενού λογαριασμού χρήστη

en: Basic block
el: Βασικό μπλοκ

en: A basic block contains a title and a body.
el: Ένα βασικό μπλοκ περιέχει έναν τίτλο και ένα κυρίως κείμενο.

en: Basic HTML
el: Βασική HTML

en: Restricted HTML
el: HTML με περιορισμούς

en: Several special characters are allowed, including space, period (.), hyphen (-), apostrophe ('), underscore (_), and the @ sign.
el: Επιτρέπονται αρκετοί ειδικοί χαρακτήρες, όπως το κενό, η τελεία (.), η παύλα (-), η απόστροφος ('), η κάτω παύλα (_) και το παπάκι (@).

en: All content promoted to the front page.
el: Όλο το περιεχόμενο που είναι προωθημένο στην αρχική σελίδα.

en: Narrow
el: Στενό

en: Welcome to [site:name]
el: Καλώς ορίσατε στο [site:name]
