Pino (8.x-1.1) - en to fi translation catalogue (102 entries)

en: Home
fi: Etusivu

en: Delete
fi: Poista

en: Operations
fi: Toimenpiteet

en: Username
fi: Käyttäjätunnus

en: Email address
fi: Sähköpostiosoite

en: Subject
fi: Aihe

en: On
fi: Käytössä

en: Version
fi: Versio

en: all
fi: kaikki

en: Edit
fi: Muokkaa

en: Message
fi: Viesti

en: Settings
fi: Asetukset

en: Name
fi: Nimi

en: Import
fi: Tuo

en: View
fi: Näytä

en: Theme
fi: Teema

en: Created
fi: Luotu

en: Off
fi: Pois päältä

en: Promoted to front page
fi: Näytetään etusivulla

en: Revisions
fi: Versiot

en: Authored by
fi: Kirjoittanut

en: Send
fi: Lähetä

en: Members
fi: Jäsenet

en: Create new revision
fi: Luo uusi versio

en: To date
fi: Päättyen

en: From date
fi: Alkaen

en: Revert
fi: Palauta käyttöön

en: Instructions
fi: Ohjeet

en: Revisions for %title
fi: Kirjoituksen %title versiot

en: Revision
fi: Versio

en: The specified passwords do not match.
fi: Salasanat eivät vastaa toisiaan.

en: Changed
fi: Muuttunut

en: Allowed file extensions
fi: Sallitut tiedostopäätteet

en: Revision of %title from %date
fi: Versio kirjoituksesta %title, julkaistu %date

en: Are you sure you want to revert to the revision from %revision-date?
fi: Oletko varma, että haluat ottaa käyttöön version jonka päiväys on %revision-date?

en: Are you sure you want to delete the revision from %revision-date?
fi: Haluatko varmasti poistaa version, jonka päiväys on %revision-date?

en: From address
fi: Lähettäjän sähköpostiosoite

en: About
fi: Tietoja

en: Member
fi: Jäsen

en: File could not be uploaded.
fi: Tiedostoa ei voitu ladata.

en: Save and continue
fi: Tallenna ja jatka

en: Send mail
fi: Lähetä sähköposti

en: Delete all revisions
fi: Poista kaikki versiot

en: File upload
fi: Tiedoston lataus

en: Member ID
fi: Jäsentunniste

en: mobile
fi: mobiili

en: Copy of the revision from %date.
fi: Kopio versiosta päivämäärältä %date.

en: Current revision
fi: Nykyinen versio

en: The email address %mail is not valid.
fi: Sähköpostiosoite %mail ei kelpaa.

en: desktop
fi: työpöytä

en: Additional configuration
fi: Lisäasetukset

en: Preferred date format
fi: Haluttu päiväysmuoto

en: Add new member
fi: Lisää uusi jäsen

en: tablet
fi: tabletti

en: @date by @username
fi: @date kirjoittajalta @username

en: Several special characters are allowed, including space, period (.), hyphen (-), apostrophe ('), underscore (_), and the @ sign.
fi: Monet erikoismerkit ovat sallittuja, kuten välilyönti, piste (.), yhdysmerkki (-), lainausmerkki ('), alaviiva (_) ja @-merkki.

en: Narrow
fi: Kapea

en: Example values:
fi: Esimerkkejä:

en: Translate installation
fi: Käännä asennus

en: Configure members
fi: Muokkaa jäseniä

en: Configure Member entities
fi: Muokkaa jäsen-entiteettejä

en: The name of the Member entity.
fi: Jäsenen nimi

en: Export Members in different formats
fi: Vie jäseniä eri muodoissa

en: Member Export
fi: Jäsenien vienti

en: Export all members
fi: Vie kaikki jäsenet

en: Imported user @user
fi: Tuotu käyttäjä @user

en: %members members were imported succesfully.
fi: %members jäsentä tuotiin onnistuneesti.

en: An error occurred and importing did not complete.
fi: Tapahtui virhe ja tuonti keskeentyi.

en: Import new members
fi: Tuo uusia jäseniä

en: Member Import
fi: Jäsenien tuonti

en: Import new Members
fi: Tuo uusia jäseniä

en: Column %column
fi: Kolumni %column

en: - Not used -
fi: - Ei käytössä -

en: First row of file is headers
fi: Tiedoston ensimmäinen rivi on otsikkorivi

en: Upload a spreadsheet file containing the member data.
fi: Lataa Excel-tiedosto joka sisältää kaikki jäsenyystiedot.

en: In the next step you can choose field relations between the spreadsheet data and Pino database.
fi: Voit lomakkeen seuraavassa vaiheessa valita mitä kenttiä käytät tietokannassa.

en: Here are some tips for correct data handling:
fi: Tässä joitain vinkkejä datan oikeanlaiseen muotoiluun:

en: Dates (like Join date) will be parsed using PHP's strtotime function, so no specific format is necessary
fi: Päiväymäärät (kuten Liittymispäivä) käsitellään PHP:n strtotime-funktion kautta, joten päivämääräsi ei tarvitse olla missään erityisessä muodossa

en: Booleans (like Is Active field) are handled as that empty fields are negative, and any data found is positive
fi: Totuusarvot (kyllä/ei, kuten Aktiivinen-kenttä) käsitellään siten että tyhjä kenttä on negatiivinen ja kaikki muu on positiivinen

en: Entity references (like Position field) have to be comma-separated text values. If only one value is present, commas are not required
fi: Entiteettin viittaukset (kuten Virka-kenttä) tulee olla pilkulla erotettavassa muodossa. Jos kentässä on vain yksi arvo, niin pilkkuja ei tarvita

en: Importing new members
fi: Tuodaan uusia jäseniä

en: Starting to import new members.
fi: Aloitetaan uusien jäsenien tuonti.

en: Processed @current out of @total. Estimated time: @estimate.
fi: Käsitelty @current / @total. Jäljelläoleva aika: @estimate.

en: The importing process has encountered an error.
fi: Tuonnissa tapahtui virhe.

en: Sending mail to @mail
fi: Lähetetään sähköpostia osoitteeseen @mail

en: %emails mails were sent successfully.
fi: %emails sähköpostia lähetettiin onnistuneesti.

en: An error occurred and mailing did not complete.
fi: Tapahtui virhe ja sähköpostien lähetys keskeentyi.

en: Mailer for Member entities
fi: Sähköpostien lähettäminen jäsenille

en: Member Mailer
fi: Jäsenposti

en: Send mail to members
fi: Lähetä sähköpostia jäsenille

en: Active members
fi: Aktiiviset jäsenet

en: All members (including inactive)
fi: Kaikki jäsenet (myös ei-aktiiviset)

en: Active members with position:
fi: Aktiiviset jäsenet jotka kuuluvat:

en: Receivers
fi: Vastaanottajat

en: Sending mail to members
fi: Lähetetään viestiä jäsenille

en: Starting to send mail to members.
fi: Aloitetaan viestien lähetys jäsenille

en: The mailing process has encountered an error.
fi: Sähköpostien lähettämisessä on tapahtunut virhe.

en: Are you sure you want to send the mail %subject to %members members?
fi: Oletko varma että haluat lähettää sähköpostin otsikolla %subject %members jäsenelle?

en: Configuring officer account
fi: Muokkaa toimihenkilön tiliä

en: Officer account
fi: Toimihenkilön käyttäjätili

en: To be used in member context, for example member's join date
fi: Päiväysmuoto mitä käytetään esim. jäsenien liittymispäivän näyttämiseen.

en: The username %value is already taken.
fi: Käyttäjätunnus %value on jo käytössä.
