Pino (8.x-1.4) - en to is translation catalogue (55 entries)

en: Home
is: Forsíða

en: Body
is: Meginmál

en: Delete
is: Eyða

en: Operations
is: Aðgerðir

en: Username
is: Notendanafn

en: Email address
is: Netfang

en: Subject
is: Viðfangsefni

en: Actions
is: Aðgerðir

en: Description
is: Lýsing

en: On
is: Virkjað

en: Version
is: Útgáfa

en: all
is: allt

en: Advanced options
is: Ítarlegri möguleikar

en: Edit
is: Breyta

en: Search
is: Leit

en: Reset
is: Endursetja

en: Message
is: Skilaboð

en: Settings
is: Stillingar

en: Feed
is: Veita

en: Name
is: Nafn

en: Import
is: Flytja inn

en: Help
is: Hjálp

en: View
is: Skoða

en: Theme
is: Þema

en: Picture
is: Mynd

en: Created
is: Stofnað

en: Active
is: Virkt

en: Page title
is: Titill síðu

en: Page
is: Síða

en: Off
is: Af

en: Welcome
is: Velkomin(n)

en: To
is: Til

en: From
is: Frá

en: Promoted to front page
is: Kynna á forsíðu

en: Revisions
is: Útgáfur

en: Authored by
is: Höfundur

en: Send
is: Senda

en: Members
is: Meðlimir

en: User login
is: Innskráning notanda

en: Tools
is: Tól

en: Position
is: Staðsetning

en: Sort by
is: Raða eftir

en: Create new revision
is: Búa til nýja útgáfu

en: Revision
is: Útgáfa

en: The specified passwords do not match.
is: Lykilorðin eru ekki eins.

en: ‹ Previous
is: < Fyrri

en: Tabs
is: Flipar

en: Apply
is: Virkja

en: Administrator
is: Kerfisstjóri

en: About
is: Um

en: Save and continue
is: Vista og halda áfram

en: Items per page
is: Hlutir per síðu

en: - All -
is: - Allt -

en: Several special characters are allowed, including space, period (.), hyphen (-), apostrophe ('), underscore (_), and the @ sign.
is: Nokkrir sérstafir eru leyfðir, m.a. bil, punktur (.), áherslustrik (-), úrfellingakomma ('), undirstrik (_) og @ merkið.

en: No front page content has been created yet.<br/>Follow the <a target="_blank" href="https://www.drupal.org/docs/user_guide/en/index.html">User Guide</a> to start building your site.
is: Ekki hefur verið búið til neitt efni fyrir forsíðuna.<br/>Fylgdu <a target="_blank" href="https://www.drupal.org/docs/user_guide/en/index.html">notendahandbókinni</a> til að hefja uppbyggingu vefsins.
