Pino (8.x-1.4) - en to sv translation catalogue (110 entries)

en: Home
sv: Hem

en: Body
sv: Brödtext

en: Delete
sv: Radera

en: Operations
sv: Funktioner

en: Username
sv: Användarnamn

en: Email address
sv: E-postadress

en: Subject
sv: Ämne

en: Actions
sv: Åtgärder

en: Description
sv: Beskrivning

en: On
sv: På

en: all
sv: alla

en: Advanced options
sv: Fler alternativ

en: Edit
sv: Redigera

en: Search
sv: Sök

en: Reset
sv: Återställ

en: Message
sv: Meddelande

en: Settings
sv: Inställningar

en: Feed
sv: Innehållsflöde

en: Name
sv: Namn

en: Import
sv: Importera

en: Help
sv: Hjälp

en: View
sv: Visa

en: Notes
sv: Anteckningar

en: Theme
sv: Tema

en: Picture
sv: Bild

en: Created
sv: Skapad

en: Active
sv: Aktiv

en: Page title
sv: Sidtitel

en: Page
sv: Sida

en: Off
sv: Av

en: Welcome
sv: Välkommen

en: To
sv: Till

en: From
sv: Från

en: Promoted to front page
sv: Visas på startsidan

en: Revisions
sv: Versioner

en: Authored by
sv: Författad av

en: Send
sv: Skicka

en: Desc
sv: Fallande

en: Inactive
sv: Inaktiv

en: Members
sv: Medlemmar

en: User login
sv: Användarinloggning

en: Tools
sv: Verktyg

en: Sort by
sv: Sortera efter

en: Create new revision
sv: Skapa ny version

en: To date
sv: Slutdatum

en: From date
sv: Startdatum

en: Revert
sv: Återställ

en: Instructions
sv: Instruktioner

en: Revisions for %title
sv: Versioner för %title

en: Revision
sv: Version

en: The specified passwords do not match.
sv: De angivna lösenorden stämmer inte överens.

en: Changed
sv: Ändrad

en: Documents
sv: Dokument

en: Allowed file extensions
sv: Tillåtna filändelser

en: ‹ Previous
sv: ‹ Föregående

en: Next ›
sv: Nästa ›

en: Revision of %title from %date
sv: Version av %title från %date

en: Tabs
sv: Flikar

en: Apply
sv: Applicera

en: Are you sure you want to revert to the revision from %revision-date?
sv: Är du säker på att du vill återställa till versionen från %revision-date?

en: Are you sure you want to delete the revision from %revision-date?
sv: Är du säker på att du vill radera versionen från %revision-date?

en: From address
sv: Svarsadress

en: Administrator
sv: Administratör

en: Offset
sv: Kompensera

en: About
sv: Om

en: Member
sv: Medlem

en: Main navigation
sv: Huvudmeny

en: Button size
sv: Storlek på knapp

en: Save and continue
sv: Spara och gå vidare

en: Primary tabs
sv: Primära flikar

en: Secondary tabs
sv: Sekundära flikar

en: Send mail
sv: Skicka e-post

en: Frontpage
sv: Startsida

en: Delete all revisions
sv: Radera alla versioner

en: File upload
sv: Uppladdning av fil

en: mobile
sv: mobil

en: Items per page
sv: Inlägg per sida

en: - All -
sv: - Alla -

en: Copy of the revision from %date.
sv: Kopia av versionen från %date.

en: « First
sv: « Första

en: Last »
sv: Sista »

en: Your virtual face or picture.
sv: Ditt virtuella ansikte eller bild.

en: Breadcrumbs
sv: Länkstigar

en: Status messages
sv: Statusmeddelande

en: Current revision
sv: Nuvarande version

en: Main page content
sv: Huvudsakligt sidinnehåll

en: Basic page
sv: Enkel sida

en: Use <em>basic pages</em> for your static content, such as an 'About us' page.
sv: Använd <em>enkla sidor</em> för ditt statiska innehåll, såsom en sida "Om oss".

en: Select any filter and click on Apply to see results
sv: Välj valfritt filter och klicka på applicera för att se resultaten.

en: The email address %mail is not valid.
sv: E-postadressen %mail är inte giltig.

en: Asc
sv: Stigande

en: Master
sv: Huvud

en: Full HTML
sv: Fullständig HTML

en: Site branding
sv: Webbplatsens varumärke

en: The time that the entity was created.
sv: Tiden då objektet skapades.

en: The time that the entity was last edited.
sv: Tiden då objektet senast redigerades.

en: Revision translation affected
sv: Översatt version berörd

en: Indicates if the last edit of a translation belongs to current revision.
sv: Indikerar om den senaste redigeringen av en översättning hör till nuvarande version.

en: @date by @username
sv: @date av @username

en: Primary admin actions
sv: Primära administratörsåtgärder

en: User account menu
sv: Meny för användarkonto

en: Basic block
sv: Grundläggande block

en: A basic block contains a title and a body.
sv: Ett enkelt block innehåller en titel och en brödtext.

en: Basic HTML
sv: Grundläggande HTML

en: Restricted HTML
sv: Begränsad HTML

en: Several special characters are allowed, including space, period (.), hyphen (-), apostrophe ('), underscore (_), and the @ sign.
sv: Flera specialtecken är tillåtna, inklusive mellanslag, punkt (.), bindestreck (-), apostrof ('), understreck (_) och @-tecknet.

en: All content promoted to the front page.
sv: Allt innehåll som visas på startsidan.

en: Narrow
sv: Smal

en: Welcome to [site:name]
sv: Välkommen till [site:name]

en: No front page content has been created yet.<br/>Follow the <a target="_blank" href="https://www.drupal.org/docs/user_guide/en/index.html">User Guide</a> to start building your site.
sv: Inget innehåll för framsidan har skapats ännu.<br />Följ <a target="_blank" href="https://www.drupal.org/docs/user_guide/en/index.html">användarguiden</a> för att börja bygga din webbplats.
