Pinterest Widget (2.1.0) - en to ja translation catalogue (47 entries)

en: Language
ja: 言語

en: Size
ja: サイズ

en: Name
ja: 名前

en: Preview
ja: プレビュー

en: Small
ja: 小

en: Large
ja: 大

en: Node type
ja: ノードタイプ

en: Header
ja: ヘッダー

en: Custom
ja: カスタム

en: Medium
ja: 中程度

en: Configuration
ja: 環境設定

en: Security
ja: セキュリティー

en: Square
ja: 正方形

en: Profile
ja: プロフィール

en: Full name
ja: フルネーム

en: English
ja: 英語

en: French
ja: フランス語

en: Italian
ja: イタリア語

en: Spanish
ja: スペイン語

en: Japanese
ja: 日本語

en: Korean
ja: 韓国語･朝鮮語

en: Features
ja: フィーチャー

en: Sidebar
ja: サイドバー

en: Czech
ja: チェコ語

en: Danish
ja: デンマーク語

en: Dutch
ja: オランダ語

en: Finnish
ja: フィンランド語

en: German
ja: ドイツ語

en: Greek
ja: ギリシャ語

en: Hungarian
ja: ハンガリー語

en: Indonesian
ja: インドネシア語

en: Norwegian
ja: ノルウェー語

en: Polish
ja: ポーランド語

en: Portuguese
ja: ポルトガル語

en: Romanian
ja: ルーマニア語

en: Russian
ja: ロシア語

en: Slovak
ja: スロバキア語

en: Swedish
ja: スウェーデン語

en: Turkish
ja: トルコ語

en: About
ja: アバウト

en: Image width
ja: 画像の幅

en: Thai
ja: タイ語

en: Tagalog
ja: タガログ語

en: Ukrainian
ja: ウクライナ語

en: Vietnamese
ja: ベトナム語

en: Hide description
ja: 説明を非表示

en: Configure Metatag defaults.
ja: デフォルトのメタタグを設定します。
