Pinterest Widget (2.1.0) - en to hi translation catalogue (40 entries)

en: Language
hi: भाषा

en: Size
hi: आकार

en: Name
hi: नाम

en: Preview
hi: पूर्वावलोकन

en: Small
hi: छोटा

en: Large
hi: बढा

en: Node type
hi: नोड प्रकार

en: Header
hi: ऊपरी भाग

en: Custom
hi: मनपसंद

en: Medium
hi: माध्यम

en: Configuration
hi: विन्यास

en: Security
hi: सुरक्षा

en: Square
hi: वर्ग

en: Profile
hi: रुपरेखा

en: English
hi: अंग्रेजी

en: French
hi: फ्रेंच

en: Italian
hi: इताली

en: Spanish
hi: स्पेनिश

en: Japanese
hi: जापानी

en: Korean
hi: कोरियाई

en: Sidebar
hi: साइडबार

en: Czech
hi: चेक

en: Danish
hi: दानिश

en: Dutch
hi: डच

en: Finnish
hi: फिन्निश

en: German
hi: जर्मन

en: Greek
hi: ग्रीक

en: Hungarian
hi: हंगेरी

en: Indonesian
hi: इन्डोनेशियाई

en: Polish
hi: पोलिश

en: Romanian
hi: रोमेनियाई

en: Russian
hi: रूसी

en: Slovak
hi: स्लोवाक

en: Swedish
hi: स्वीडिश

en: Turkish
hi: तुर्की

en: About
hi: के बारे में

en: Thai
hi: थाई

en: Tagalog
hi: तगालो

en: Ukrainian
hi: यूक्रेनी

en: Vietnamese
hi: वेयतनामी
