Pinterest Widget (2.1.0) - en to pt translation catalogue (45 entries)

en: Language
pt: Idioma

en: Size
pt: Tamanho

en: Name
pt: Nome

en: Preview
pt: Pré-visualizar

en: Small
pt: Pequeno

en: Large
pt: Grande

en: Node type
pt: Tipo de node

en: Header
pt: Cabeçalho

en: Custom
pt: Personalizado

en: Medium
pt: Médio

en: Configuration
pt: Configurações

en: Security
pt: Segurança

en: Square
pt: Quadrado

en: Profile
pt: Perfil

en: Full name
pt: Nome completo

en: English
pt: Inglês

en: French
pt: Francês

en: Italian
pt: Italiano

en: Spanish
pt: Espanhol

en: Japanese
pt: Japonês

en: Korean
pt: Coreano

en: Sidebar
pt: Barra lateral

en: Czech
pt: Tcheco

en: Danish
pt: Dinamarquês

en: Dutch
pt: Holandês

en: Finnish
pt: Finlandês

en: German
pt: Alemão

en: Greek
pt: Grego

en: Hungarian
pt: Húngaro

en: Indonesian
pt: Indonésio

en: Norwegian
pt: norueguês

en: Polish
pt: Polonês

en: Portuguese
pt: Português

en: Romanian
pt: Romeno

en: Russian
pt: Russo

en: Slovak
pt: Eslovaco

en: Swedish
pt: Sueco

en: Turkish
pt: Turco

en: About
pt: Sobre

en: Follow
pt: Seguir

en: Thai
pt: Tailandês

en: Ukrainian
pt: Ucraniano

en: Vietnamese
pt: Vietnamita

en: Portuguese (Brazil)
pt: Português (Brasil)

en: Hide description
pt: Ocultar descrição
