Piwik Web Analytics (8.x-1.0) - en to fi translation catalogue (111 entries)

en: Pages
fi: Sivut

en: Value
fi: Arvo

en: Search
fi: Etsi

en: Variable
fi: Muuttuja

en: Settings
fi: Asetukset

en: Name
fi: Nimi

en: General settings
fi: Yleiset asetukset

en: Advanced settings
fi: Edistyneet asetukset

en: Statistics
fi: Tilastot

en: Page
fi: Sivu

en: Visibility
fi: Näkyvyys

en: Roles
fi: Käyttäjäroolit

en: Message type
fi: Viestin tyyppi

en: Downloads
fi: Lataukset

en: Role
fi: Rooli

en: Users
fi: Käyttäjät

en: Messages
fi: Viestit

en: Scope
fi: Kohde

en: Privacy
fi: Yksityisyys

en: Not configured
fi: Ei asetettu

en: Domains
fi: Domainit

en: @module (<span class="admin-enabled">enabled</span>)
fi: @module (<span class="admin-enabled">päällä</span>)

en: Error message
fi: Virheviesti

en: Add tracking to specific pages
fi: Lisää jäljitys valituille sivuille

en: Warning message
fi: Varoitusviesti

en: opt-in or out of tracking
fi: salli tai estä seuranta

en: Add tracking for specific roles
fi: Lisää jäljitys valituille rooleille

en: Track translation sets as one unit
fi: Jäljitä käännössarjat yhtenä yksikkönä

en: When a node is part of a translation set, record statistics for the originating node instead. This allows for a translation set to be treated as a single unit.
fi: Jos solmu on osa käännössarjaa, kirjaa tilastot alkuperäiselle solmulle eikä käännökselle. Tämä mahdollistaa käännössarjojen käsittelyn yksittäisinä yksikköinä.

en: Track internal search
fi: Seuraa sisäisiä hakuja

en: Custom JavaScript code
fi: Muokattu Javascript-koodi

en: Code snippet (before)
fi: Koodinpätkä (ennen)

en: Code snippet (after)
fi: Koodinpätkä (jälkeen)

en: Do not include the &lt;script&gt; tags in the javascript code snippets.
fi: Älä lisää &lt;script&gt; tageja javascript-koodinpätkiin.

en: Users are tracked by default, but you are able to opt out.
fi: Käyttäjie seuranta on oletusarvoisesti päällä mutta voit estää seurannan omalla kohdallasi.

en: Enable user tracking
fi: Ota käyttöön käyttäjien seuranta

en: Users are <em>not</em> tracked by default, but you are able to opt in.
fi: Käyttäjiä ei oletusarvoisesti seurata mutta voit erikseen ottaa käyttöön seurannan.

en: use PHP for tracking visibility
fi: käytä PHP:tä näkyvyyden seurantaan

en: HTTP request status
fi: HTTP-pyynnön tila

en: Fails
fi: Epäonnistumiset

en: Your system or network configuration does not allow Drupal to access web pages, resulting in reduced functionality. This could be due to your webserver configuration or PHP settings, and should be resolved in order to download information about available updates, fetch aggregator feeds, sign in via OpenID, or use other network-dependent services.
fi: Palvelimen tai verkon asetukset estävät Drupalia ottamasta yhteyttä muihin web-sivuihin. Ongelma voi johtua web-palvelinohjelmiston tai PHP:n asetuksista, ja se tulisi korjata. Seuraavat toiminnot eivät nyt toimi: Päivitysten seuranta, uutisten kerääminen, OpenID-sisäänkirjautuminen ja muut verkosta riippuvaiset toiminnot.

en: Slot
fi: Paikka

en: Not restricted
fi: Ei rajoitettu

en: Status message
fi: Tilanneviesti

en: Specify pages by using their paths. Enter one path per line. The '*' character is a wildcard. Example paths are %blog for the blog page and %blog-wildcard for every personal blog. %front is the front page.
fi: Määrittele sivut käyttäen niiden polkuja. Syötä yksi riviä kohti. Merkki '*' toimii villinä korttina. Esimerkkeinä %blog blogeille tai %blog-villikortti jokaiselle henkilökohtaiselle blogille. %front on etusivu.

en: Pages on which this PHP code returns <code>TRUE</code> (experts only)
fi: Sivut joilla tämä PHP koodi palauttaa <code>TRUE</code> (vain asiantuntijoille)

en: Pages or PHP code
fi: Sivuja tai PHP koodia

en: If the PHP option is chosen, enter PHP code between %php. Note that executing incorrect PHP code can break your Drupal site.
fi: Jos valittuna on PHP, syötä %php välissä oleva PHP koodi. Huomaa että virheellisen PHP koodin ajaminen saattaa rikkoa Drupal sivustosi.

en: Not customizable
fi: Ei mukautettavissa

en: Restricted to certain pages
fi: Rajoitettu tiettyihin sivuihin

en: Site search
fi: Sivustohaku

en: Locally cache tracking code file
fi: Tallenna seurantakooditiedosto lokaalisti välimuistiin

en: Custom variables
fi: Kustomoidut muuttujat

en: Slot number
fi: Paikkanumero

en: The custom variable name.
fi: Kustomoidun muuttujan nimi.

en: The custom variable value.
fi: Kustomoidun muuttujan arvo.

en: The scope for the custom variable.
fi: Kustomoidun muuttujan kohde.

en: The custom variable @slot-number requires a <em>Value</em> if a <em>Name</em> has been provided.
fi: Kustomoitu muuttuja @slot vaatii että <em>Arvo</em> on asetettu mikäli myös <em>Nimi</em> on asetettuna.

en: The custom variable @slot-number requires a <em>Name</em> if a <em>Value</em> has been provided.
fi: Kustomoitu muuttuja @slot vaatii että <em>Nimi</em> on asetettu mikäli myös <em>Arvo</em> on asetettuna.

en: The %element-title is using the following forbidden tokens with personal identifying information: @invalid-tokens.
fi: Elementin %element otsikko käyttää seuraavia kiellettyjä korvauskuvioita henkilötiedon tunnistamisessa: @invalid-tokens.

en: The role names the user account is a member of as comma separated list.
fi: Käyttäjätilin roolien nimet pilkuin eroteltuna listana.

en: The role ids the user account is a member of as comma separated list.
fi: Käyttäjätilin roolien ID:t pilkuin eroteltuna listana.

en: Locally cached tracking code file has been updated.
fi: Paikallisesti välimuistiin tallennettu seurantakooditiedosto on päivitetty.

en: Locally cached tracking code file has been saved.
fi: Paikallisesti välimuistiin tallennettu seurantakooditiedosto on tallennettu.

en: Local cache has been purged.
fi: Paikallinen välimuisti on tyhjennetty.

en: Tracking scope
fi: Jäljitystapa

en: Allow users to customize tracking on their account page
fi: Salli käyttäjien kustomoida seurantaa käyttäjäprofiilisivuillaan

en: No customization allowed
fi: Kustomointi on estetty

en: Tracking on by default, users with %permission permission can opt out
fi: Seuranta päällä oletuksena, käyttäjät joilla on %permission oikeus voivat ohittaa asetuksen

en: Tracking off by default, users with %permission permission can opt in
fi: Seuranta pois päältä oletuksena, käyttäjät joilla on %permission oikeus voivat ohittaa asetuksen

en: Every page except the listed pages
fi: Kaikki paitsi listatut sivut

en: The listed pages only
fi: Vain listatut sivut

en: Links and downloads
fi: Linkit ja lataukset

en: Track clicks on mailto links
fi: Seuraa mailto linkkien klikkauksia

en: List of download file extensions
fi: Lista ladattavien tiedostojen tiedostopäätteistä

en: Custom variable slot #@slot
fi: Kustomoidun muuttujan paikka #@slot

en: Custom variable name #@slot
fi: Kustomoidun muuttujan nimi #@slot

en: Custom variable value #@slot
fi: Kustomoidun muuttujan arvo #@slot

en: User role names
fi: Käyttäjäroolien nimet

en: User role ids
fi: Käyttäjäroolien ID:t

en: Opt-in or out of tracking
fi: Estä tai salli seuranta

en: Allow users to decide if tracking code will be added to pages or not.
fi: Salli käyttäjien päättää, lisätäänkö seurantakoodi sivuille vaiko ei.

en: Use PHP for tracking visibility
fi: Käytä PHP:tä näkyvyyden seuraamisessa

en: Custom path visibility filter setting found. Update skipped!
fi: Kustomoitu polun näkyvyyssuodatin löytyi, päivitys ohitettu!

en: Upgraded custom javascript codesnippet setting.
fi: Kustomoidun Javascript-koodin asetukset päivitetty.

en: The default extensions for download tracking have been updated.
fi: Seurattavien tiedostojen päätelista on päivitetty.

en: Upgraded custom "before" code snippet.
fi: Päivitetty kustomoitu "ennen" koodipätkä.

en: Skipped custom "after" code snippet.
fi: Ohitettu kustomoitu "jälkeen" koodipätkä.

en: On by default with opt out
fi: Päällä oletuksena, seurannan estäminen on mahdollista

en: Off by default with opt in
fi: Pois päältä oletuksena, seurannan salliminen on mahdollista

en: Not tracked
fi: Ei seurannassa

en: No custom code snipped found. Nothing to do.
fi: Kustomoitua koodipätkää ei löytynyt. Ei suoritettavia toimenpiteitä.

en: What are you tracking?
fi: Mitä jäljität?

en: A single domain (default)
fi: Yksittäinen domain (oletus)

en: One domain with multiple subdomains
fi: Yksitäinen domain jolla on useampia alidomaineja

en: Examples: @domains
fi: Esimerkkejä: @domains

en: Add to the selected roles only
fi: Lisää vain valituille rooleille

en: Add to every role except the selected ones
fi: Lisää kaikille rooleille paitsi valituille

en: If none of the roles are selected, all users will be tracked. If a user has any of the roles checked, that user will be tracked (or excluded, depending on the setting above).
fi: Jos yksikään rooleista ei ole valittuna, kaikkia käyttäjiä seurataan. Jos käyttäjällä on jokin valituista rooleista, käyttäjää seurataan (tai ei seurata, ylläolevasta asetuksesta riippuen).

en: All pages with exceptions
fi: Kaikki sivut poikkeuksin

en: Excepted: @roles
fi: Poikkeukset: @roles

en: A single domain
fi: Yksittäinen domain

en: Universal web tracking opt-out
fi: Yleismaailmallinen verkkoseurannan esto

en: Added "batch" to path visibility filter setting.
fi: Lisätty "batch" polun näkyvyyssuodatusasetuksiin.

en: No privacy
fi: Ei yksityisyyttä

en: @items enabled
fi: @items käytössä

en: You have opted out from tracking via browser privacy settings.
fi: Seurantasi on estetty selaimen yskityisyysasetuksilla.

en: Outbound links
fi: Ulos osoittavat linkit

en: Enter PHP code in the field for tracking visibility settings.
fi: Syötä PHP koodia kenttään seurataksesi näkyvyysasetuksia.

en: Mailto links
fi: Mailto linkit

en: Track messages of type
fi: Seuraa viestejä joiden tyyppi on
