Piwik pro (1.0.0-alpha2) - en to oc translation catalogue (7 entries)

en: Pages
oc: Paginas

en: General settings
oc: Paramètres generals

en: Statistics
oc: Estatisticas

en: Visibility
oc: Visibilitat

en: About
oc: A prepaus

en: Uses
oc: Usatges

en: Specify pages by using their paths. Enter one path per line. The '*' character is a wildcard. Example paths are %blog for the blog page and %blog-wildcard for every personal blog. %front is the front page.
oc: Especificar las paginas en utilizant lors camins. Sasir un camin per linha. Lo caractèr «*» es un caractèr de remplaçament (tanben appelé joker o wildcard). Exemples de camins : %blog per la pagina du blog e %blog-wildcard per totes los blogs personals. %front representa la pagina d’accueil.
