Piwik PRO (1.4.2) - en to fr translation catalogue (13 entries)

en: Settings
fr: Paramètres

en: Content Types
fr: Types de contenu

en: Statistics
fr: Statistiques

en: Client ID
fr: Identifiant (ID) de client

en: Visibility
fr: Visibilité

en: Roles
fr: Rôles

en: role
fr: rôle

en: Add tracking to specific pages
fr: Activer le suivi sur certaines pages

en: Add tracking for specific roles
fr: Activer le suivi pour les rôles sélectionnés

en: Dashboard
fr: Tableau de bord

en: Account ID
fr: Identifiant (ID) du compte

en: Disable tracking
fr: Désactiver le suivi

en: Pages by their paths
fr: Pages par leurs chemins
