Pixture Reloaded (8.x-3.0) - en to fr translation catalogue (24 entries)

en: Search
fr: Rechercher

en: Help
fr: Aide

en: Page title
fr: Titre de la page

en: Text color
fr: Couleur du texte

en: User login
fr: Connexion utilisateur

en: Tools
fr: Outils

en: Link color
fr: Couleur des liens

en: Tabs
fr: Onglets

en: Red Carpet
fr: Rouge tapis

en: Forest Green
fr: Vert sapin

en: Silver
fr: Argent

en: Ocean Water
fr: Eau de mer

en: Main menu
fr: Menu principal

en: Header top
fr: Haut de l'en-tête

en: Header bottom
fr: Bas de l'en-tête

en: Breadcrumbs
fr: Fils d'ariane

en: Status messages
fr: Messages de statut

en: Header text
fr: Texte de l'entête

en: User menu
fr: Menu utilisateur

en: Main page content
fr: Contenu de la page principale

en: Footer menu
fr: Menu Pied de page

en: Navbar
fr: Barre de navigation

en: Site branding
fr: Identité du site

en: Primary admin actions
fr: Actions d'administration principales
