PKI Registration Authority (8.x-1.0-alpha7) - en to it translation catalogue (12 entries)

en: On
it: Acceso

en: Yes
it: Sì

en: Name
it: Nome

en: Off
it: Spento

en: Promoted to front page
it: Promosso alla prima pagina

en: Code
it: Codice

en: Basic settings
it: Impostazioni di base

en: Messages
it: Messaggi

en: Authentication
it: Autenticazione

en: About
it: Informazioni

en: Registration
it: Registrazione

en: Serial number
it: Numero seriale
