Plasmic (1.0.0-beta1) - en to fa translation catalogue (13 entries)

en: Title
fa: عنوان

en: Delete
fa: حذف

en: Operations
fa: عمل ها

en: Type
fa: نوع

en: Edit
fa: تدوین

en: Preview
fa: پیش‌نمایش

en: View
fa: مشاهده

en: ID
fa: هویت

en: Published
fa: منتشر شده

en: URL alias
fa: آدرس مستعار

en: Mode
fa: سبک

en: Textfield
fa: میدان متنی

en: Other
fa: ساير
