Platon (8.x-1.0-beta1) - en to is translation catalogue (30 entries)

en: Home
is: Forsíða

en: Description
is: Lýsing

en: Version
is: Útgáfa

en: Login
is: Innskráning

en: Search
is: Leit

en: None
is: Engin

en: Settings
is: Stillingar

en: Name
is: Nafn

en: Go to previous page
is: Fara á fyrri síðu

en: Go to next page
is: Fara á næstu síðu

en: Help
is: Hjálp

en: Menu
is: Valmynd

en: search
is: leita

en: Updated
is: Uppfært

en: Page title
is: Titill síðu

en: Breadcrumb
is: Leiðsagnarslóð

en: Web Server
is: Vefþjónn

en: Database
is: Gagnagrunnur

en: System
is: Kerfi

en: Uninstall
is: Fjarlægja

en: Logout
is: Útskrá

en: Request new password
is: Óska eftir nýju lykilorði

en: Create new account
is: Stofna nýjan aðgang

en: Menu settings
is: Valmyndastillingar

en: New
is: Nýtt

en: Tabs
is: Flipar

en: Next page
is: Næsta síða

en: Go to first page
is: Fara á fremstu síðu

en: Go to last page
is: Fara á öftustu síðu

en: Last page
is: Síðasta síða
