Platon (8.x-1.10) - en to sv translation catalogue (75 entries)

en: Home
sv: Hem

en: Previous
sv: Föregående

en: Next
sv: Nästa

en: Content
sv: Innehåll

en: Group
sv: Grupp

en: Description
sv: Beskrivning

en: Login
sv: Logga in

en: Search
sv: Sök

en: None
sv: Ingen

en: Settings
sv: Inställningar

en: Name
sv: Namn

en: Go to previous page
sv: Gå till föregående sida

en: Go to next page
sv: Gå till nästa sida

en: Help
sv: Hjälp

en: Default
sv: Förvald

en: Top
sv: Överst

en: Menu
sv: Meny

en: Updated
sv: Uppdaterad

en: n/a
sv: inte tillgänglig

en: Page title
sv: Sidtitel

en: Breadcrumb
sv: Länkstig

en: Logo
sv: Logotyp

en: Web Server
sv: Webbserver

en: Database
sv: Databas

en: Footer
sv: Sidfot

en: N/A
sv: Inte tillgänglig

en: Uninstall
sv: Avinstallera

en: Close
sv: Stäng

en: Notifications
sv: Aviseringar

en: Logout
sv: Logga ut

en: Messages
sv: Meddelanden

en: Request new password
sv: Begär nytt lösenord

en: Negate
sv: Negera

en: Create new account
sv: Skapa nytt konto

en: Slide
sv: Glida

en: Installed
sv: Installerad

en: Menu settings
sv: Inställningar för meny

en: New
sv: Ny

en: Tabs
sv: Flikar

en: Next page
sv: Nästa sida

en: Go to first page
sv: Gå till första sidan

en: Go to last page
sv: Gå till sista sidan

en: Participants
sv: Deltagare

en: My account
sv: Mitt konto

en: User profile
sv: Användarprofil

en: Skip to main content
sv: Hoppa till huvudinnehåll

en: About
sv: Om

en: Memory limit
sv: Minnesgräns

en: Admin menu
sv: Administratörsmeny

en: Main navigation
sv: Huvudmeny

en: Primary tabs
sv: Primära flikar

en: Secondary tabs
sv: Sekundära flikar

en: Group types
sv: Grupptyper

en: Pagination
sv: Paginering

en: No modules are available to uninstall.
sv: Inga moduler är tillgängliga för avinstallation.

en: Sort descending
sv: Sortera fallande

en: Sort ascending
sv: Sortera stigande

en: Breadcrumbs
sv: Länkstigar

en: Status messages
sv: Statusmeddelande

en: Sidebar first
sv: Första sidospalt

en: Main page content
sv: Huvudsakligt sidinnehåll

en: Previous page
sv: Föregående sida

en: Subscribe to @title
sv: Prenumerera på @title

en: Footer menu
sv: Sidfotsmeny

en: Last Cron Run
sv: Senaste körningen av schemalagda aktiviteter

en: Last page
sv: Sista sidan

en: Drupal Version
sv: Version av Drupal

en: Site branding
sv: Webbplatsens varumärke

en: First page
sv: Första sidan

en: Submitted by @author_name on @date
sv: Inlagt av @author_name @date

en: Primary admin actions
sv: Primära administratörsåtgärder

en: Requires: @module-list
sv: Kräver: @module-list

en: Required by: @module-list
sv: Krävs av: @module-list

en: Machine name: <span dir="ltr" class="table-filter-text-source">@machine-name</span>
sv: Maskinläsbart namn: <span dir="ltr" class="table-filter-text-source">@machine-name</span>

en: The following reason prevents @module.module_name from being uninstalled: | The following reasons prevent @module.module_name from being uninstalled:
sv[0]: @module.module_name kan inte avinstalleras på grund av följande anledning:
sv[1]: @module.module_name kan inte avinstalleras på grund av följande anledningar:
