Platon (8.x-1.2) - en to uk translation catalogue (78 entries)

en: Home
uk: Головна

en: Group
uk: Група

en: Description
uk: Опис

en: Version
uk: Версія

en: Login
uk: Вхід

en: Search
uk: Пошук

en: None
uk: Немає

en: Settings
uk: Налаштування

en: Name
uk: Назва (ім'я)

en: Go to previous page
uk: На попередню сторінку

en: Go to next page
uk: До наступної сторінки

en: Help
uk: Довідка

en: Menu
uk: Меню

en: search
uk: пошук

en: Updated
uk: Оновлено

en: n/a
uk: н/д

en: Page title
uk: Заголовок сторінки

en: Breadcrumb
uk: Рядок навіґації

en: Logo
uk: Логотип

en: Web Server
uk: Веб-сервер

en: Database
uk: База даних

en: N/A
uk: Н/Д

en: Id
uk: Ідентифікатор

en: System
uk: Система

en: Uninstall
uk: Видалити

en: Logout
uk: Вихід

en: online
uk: онлайн

en: Request new password
uk: Запит нового паролю

en: Negate
uk: Інверсія

en: Create new account
uk: Реєстрація

en: Slide
uk: Сковзання

en: Installed
uk: Встановлено

en: Menu settings
uk: Налаштування меню

en: New
uk: Нові

en: Tabs
uk: Вкладки

en: Next page
uk: Наступна сторінка

en: Go to first page
uk: До першої сторінки

en: Go to last page
uk: До останньої сторінки

en: Participants
uk: Учасники

en: User profile
uk: Профіль користувача

en: Skip to main content
uk: Перейти до основного вмісту

en: About
uk: Про модуль

en: Memory limit
uk: Обмеження пам'яті

en: Upload a file
uk: Передати файл

en: Main navigation
uk: Основна навіґація

en: notifications
uk: сповіщення

en: Primary tabs
uk: Основні вкладки

en: Secondary tabs
uk: Другорядні вкладки

en: Group types
uk: Типи матеріалів групи

en: Pagination
uk: Розбивка на сторінки

en: No modules are available to uninstall.
uk: Доступні для видалення модулі відсутні.

en: Sort descending
uk: Впорядкування за спаданням

en: Sort ascending
uk: Впорядкування за зростанням

en: Breadcrumbs
uk: Рядки навіґації

en: Status messages
uk: Повідомлення про стан

en: messages
uk: повідомлень

en: Main page content
uk: Основний вміст сторінки

en: Certificate
uk: Сертифікат

en: Header background
uk: Фон верхнього колонтитулу

en: Previous page
uk: Попередня сторінка

en: Subscribe to @title
uk: Підписка на @title

en: Footer menu
uk: Меню нижнього колонтитулу

en: Last Cron Run
uk: Останній запуск крону

en: Last page
uk: Остання сторінка

en: Drupal Version
uk: Версія Друпал

en: Site branding
uk: Брендування сайту

en: First page
uk: Перша сторінка

en: Submitted by @author_name on @date
uk: Надіслав: @author_name, дата: @date

en: Primary admin actions
uk: Основні адміністративні дії

en: Version: @module-version
uk: Версія: @module-version

en: Requires: @module-list
uk: Потребує: @module-list

en: Required by: @module-list
uk: Необхідний для: @module-list

en: Installation tasks
uk: Інсталяційні завдання

en: Machine name: <span dir="ltr" class="table-filter-text-source">@machine-name</span>
uk: Машинна назва: <span dir="ltr" class="table-filter-text-source">@machine-name</span>

en: The following reason prevents @module.module_name from being uninstalled: | The following reasons prevent @module.module_name from being uninstalled:
uk[0]: Модуль @module.module_name неможливо деінсталювати з наступної причини:
uk[1]: Модуль @module.module_name неможливо деінсталювати з наступних причин:
uk[2]: Модуль @module.module_name неможливо деінсталювати з наступних причин:

en: Live Meeting
uk: Жива зустріч

en: Default: '3000'.
uk: Усталено: '3000'.

en: General System Information
uk: Основні відомості про систему
