Platon (8.x-1.6) - en to da translation catalogue (57 entries)

en: Home
da: Hjem

en: Group
da: Gruppe

en: Description
da: Beskrivelse

en: Search
da: Søg

en: None
da: Ingen

en: Settings
da: Indstillinger

en: Name
da: Navn

en: Go to previous page
da: Gå til forrige side

en: Go to next page
da: Gå til næste side

en: Help
da: Hjælp

en: search
da: søg

en: Updated
da: Opdateret

en: Page title
da: Sidetitel

en: Breadcrumb
da: Brødkrumme

en: Uninstall
da: Afinstallér

en: Logout
da: Log ud

en: Request new password
da: Bestil ny adgangskode

en: Negate
da: Modvirk

en: Create new account
da: Opret konto

en: Installed
da: Installeret

en: Menu settings
da: Menu

en: New
da: Ny

en: Tabs
da: Faner

en: Next page
da: Næste side

en: Go to first page
da: Gå til første side

en: Go to last page
da: Gå til sidste side

en: Participants
da: Deltagere

en: User profile
da: Brugerprofil

en: Skip to main content
da: Gå til hovedindhold

en: About
da: Om

en: Memory limit
da: RAM grænse

en: Main navigation
da: Primær navigation

en: notifications
da: beskeder

en: Primary tabs
da: Primære faneblade

en: Secondary tabs
da: Sekundære faneblade

en: Group types
da: Gruppetyper

en: Pagination
da: Sideinddeling

en: No modules are available to uninstall.
da: Der er ingen moduler at afinstallere.

en: Sort descending
da: Sortér faldende

en: Sort ascending
da: Sortér stigende

en: Breadcrumbs
da: Brødkrummer

en: Status messages
da: Statusmeddelelser

en: messages
da: meddelelser

en: Main page content
da: Primært sideindhold

en: Previous page
da: Forrige side

en: Subscribe to @title
da: Tilmelding til @title

en: Footer menu
da: Footer-menu

en: Last Cron Run
da: Sidste Cron Kørsel

en: Last page
da: Sidste side

en: First page
da: Første side

en: Submitted by @author_name on @date
da: Indsendt af @author_name den @date

en: Primary admin actions
da: Primære administratorhandlinger

en: Requires: @module-list
da: Kræver: @module-list

en: Required by: @module-list
da: Kræves af: @module-list

en: Installation tasks
da: Opgaver

en: Machine name: <span dir="ltr" class="table-filter-text-source">@machine-name</span>
da: Maskinlæsbart navn: <span dir="ltr" class="table-filter-text-source">@machine-name</span>

en: The following reason prevents @module.module_name from being uninstalled: | The following reasons prevent @module.module_name from being uninstalled:
da[0]: Følgende grunder forhindrer at @module.module_name kan afinstalleres:
da[1]: Følgende grunder forhindrer at @module.module_name kan afinstalleres:
